Kars’ta Kadınlar Günü etkinliği

Kars Vali Vekili Muhammed Furkan Tuna, 8 Mart Dünya Kadınlar Haset vesilesiyle tıpkı dizi film mülakat gerçekleştirdi.

Kars Vali Vekili Muhammed Furkan Tuna, önceki namına 6 Gücük Ay günü meydana gelen zelzele sonrasında Kars’a gelerek Serhat Mektepli Yurdu’nda misafir edilen depremzede kadınları ziyaret ederek, 8 Mart Dünya Kadınlar Haset’nü kutladı.

Depremzede avrat misafirlerle “8 Mart Acun Kadınlar Günü Kutlu Olsun” kayıtlı pastayı kesen Tuna, kendilerine karanfil ve mütenevvi hediyeler ikram etti. Misafirlerle yegâne biricik ilgilenerek dostane fail Vali Vekili Tuna, zelzele nedeniyle 8 Mart Acun Kadınlar Günü’nün bu sene ekşimsi benzeri şekilde kutlandığını, Kars’a mevrut depremzedelerin misafirleri olduğunu, Kars Valiliği olarak seçme türlü sorunlarıyla ilgilenildiğini ve onları arz mebzul şekilde ağırlamaya çalıştıklarını belirtti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle şehit ailelerini birlikte müzakere fail Ilbay Vekili Muhammed Furkan Tuna, önce namına 2009 yılında Mardin/ Kızıltepe’bile şehit olan Asker Halil İbrahim Akgüre’nin eşi Songül Akgüre’yi, ardından da 1993 yılında Kırklareli’nde martir olan P. Çeri Şener Morkoç’un ailesi ile ayrımsız araya geldi.

Vali Vekili Muhammed Furkan Tuna’nın ziyaretlerine Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, İl Emniyet Müdürü Zor Sağdıç, İl Kurnaz Komutanı Hıdır Ayçiçek, Karı ve Toplumsal Hizmetler Müdürü Doğan Kader, Toyluk ve Spor İl Müdürü Nedim Arslan ve İl Matbuat ve Halkla İlişkiler Müdürü Seyit Müçteba Fazilet zevcelik etti. – KARS

Share: