Kars’ta İl İdare Idarehane Başkanları toplantısı

Kars’ta, Vali Türker Garip, Başkanlığı’nda İl İdare Idarehane Başkanları Toplantısı yapıldı

5442 Az İl İdaresi Kanunu’nun 24’üncü maddesi göre yapılan İl İdare Büro Başkanları Toplantısı, Vilayet Gazi Derinti Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, kamu gelgel ve kuruluşları arasında koordinasyon ve hareket birliğinin sağlanarak eğitim-öğretimin sakıncasız tıpkı ortamda sürdürülmesi, gerekseme olması durumunda amme kurumu misafirhanelerinin barınma ihtiyacı olan öğrencilere tahsis edilmesi konuşuldu.

Ayrıca Çocuk ve Gençler Sosyal Himaye ve Bindi Programı (ÇOGEP) destek verilmesi, Sülale İçi ve Kadına Yönelik Çapkın Mücadelede etken uygulamaların devam ettirilmesi, eskimemiş eğitim talim yılında alınacak düzenlilik ve gidiş geliş tedbirlerine deli dolu destek verilmesi kararı alındı.

Cumhurbaşkanlığı’nın 04.12.2021 tarihinde yürürlüğe giren 2021/14 sayılı Genelgesi doğrultusunda millî ve arsıulusal aktiflik, tanıtım kampanyası, kurumsal etiket çalışmalarında “Turkey” yerine “Türkiye” ibaresinin kullanılması, kamuda artırım tedbirlerine azami duyarlık gösterilmesi, kurumların sakat erişimi, engellilere bakım verilmesi konusundaki eksikliklerin acilen tamamlanması, vatandaşların kendileri ve kamu kurumlarıyla ile ilişkin dilek ve şikayetleri için yapılan başvuruların sonuç ve safahatlarının düzenli kendisine izlenmesi ve sonuçlandırılması, “Rate Atılan Projesi” bağlamında yapılan uygulamaların titizce sürdürülmesi, konuları görüşülerek karara bağlandı.

Kars Valisi ve Şehremaneti Komutan Vekili Türker Bikes, görüşülen gündem maddeleri sonucunda alınan kararların titizlikle uygulanmasını ve eksiksiz amme kurumlarınca yapılan çalışmaların halka bakım esasıyla ve hal odaklı namına yapılması talimatı verdi. – KARS

Share: