Karaman Valisi Akkoyun meslek inşaatlarında incelemelerde bulundu

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, yapımı bitmeme eden okullar ile yaz döneminde bakım tamirat çalışmalarının gerçekleştirildiği okullarda inceleme yaptı.

Akkoyun, evvel yerine Elmaşehir Mahallesi’nde inşaatı balaban ölçüde tamamlanan 8 derslikli anaokulu binasıyla incelemelerde bulundu.

Ardından Akkoyun, Töz Bayan Mahallesi’nde yapımı bitmeme fail 24 derslikli ortaokul binası ve mümasil zamanda yetişek talim faaliyetlerinin başlayacağı 12 derslikli Özel Yetişek Anaokulu ile yaz döneminde bakım tamirat çalışmaları tamamlanan okullarda incelemelerini sürdürdü.

Akkoyun, incelemelerin ardından, yaz döneminde okulların bakım ve tamir çalışmaları gerçekleştirilerek okulların eskimemiş terbiye tedrisat yılına amade ağıl getirildiğini belirtti.

Geleceğin teminatı çocukların henüz mebzul tıpkı ortamda eğitim almaları için maksimum hız gösterdiklerini aktaran Akkoyun, şunları kaydetti:

“İnşallah yapımı devam eden okullarımızın inşaatı bile yer güdük sürede tamamlanacak ve evlatlarımız okullarımızın sınıflarını, bahçelerini dolduracaklar. Okullarımızın Karaman için ömre bedel olmasını temenni ediyor, 2022-2023 eğitim tedrisat yılının öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tamam milletimiz amacıyla hayırlara kurgu olmasını diliyorum.”

Share: