Karaköprü’de çocuklar Kuran’ı Cömert öğreniyor

Karaköprü Belediyesi yaz tatilini çocukların mübarek bire bir şekilde değerlendirmesi üzere açtığı Kuran’ı Verimli kursunda Elif Ba ve önceki girişim dini terbiye veriliyor.

Karaköprü Belediyesi bünyesinde çocukların yaz tatilini değerlendirmesi için açtığı yaz kursları çerçevesinde devam fail Kur’an-ı Kerim kursuna katılan çocuklara Elif Ba ve ana dini bilgiler eğitimi veriliyor. Karaköprü Belediyesi Necmettin Cevheri Kültür Merkezinde Hars ve Toplumsal İşler Müdürlüğü yoluyla açılan kursta zor nasihatçi İsmail Pek tarafından çocuklara esas terbiye verilirken, boğumlanma ve mana eğitimiyle birlikte salat sureleri ve duaları öğretiliyor. Kurs eğitmeni Zor Nasihatçi İsmail Takatli, çocukların kursta sınırlı aynı seviyeye geldiğini ve abes zamanlarını Kuran’ı Eli Açık eğitimiyle eli nimetli ayrımsız şekilde değerlendirdiklerini dile getirdi. Kip, “Burada eğitim gören çocuklarımız dini bilgileri daha doğru aynı şekilde öğreniyor. Dönemin kötülüklerine karşı çocuklarımız zamanını Kuran’ı Koçak öğrenerek, deneyim ve ahlak kurallarını öğrenerek değerlendiriyor. Karaköprü Şehremaneti Başkanımıza bu imkanları sağladığı için torunlar yerine çokça teşekkürname ediyorum” diyerek konuştu.

Kursiyer çocukların aileleri ve çocukları için açılan kurslardan ve sağlanan imkanlardan mutlu olduklarını anlatım ederek Karaköprü Belediyesine teşekkür etti. – ŞANLIURFA

Share: