Karaca yollarında nitelik

Karaca yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde aheste gidilmesi, gidiş geliş meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün posta durumu bültenine bakarak, Kuzey Marmara Otoyolu’nun Bezekçi-Çatalca kavşakları İstanbul- Edirne istikameti hizmet ve onarım çalışması dolayısıyla trafiğe kapatıldı. Bu mevkide ulaşım Edirne-İstanbul istikametinden iki taraflı sağlanıyor.

Anadolu Otoyolu’nun Kaynaşlı-Gölyaka kavşakları 0-18. kilometrelerindeki üstyapı tamirat çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sürdürülüyor.

Denizli- Serinhisar yolunun 0-4. kilometrelerindeki (Denizli- Acıpayam yolu 13. Kesim sınırı- Honaz Tüneli) bakım ve onarım çalışmaları cihetiyle ulaşım bölünmüş yolun bire bir bölümünden iki cepheli gerçekleştiriliyor.

Silifke- Mersin yolunun 30. kilometresindeki Karayar Tüneli’nde yürütülen bakım ve onarım çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Nevşehir- Ürgüp yolunun 16-18. kilometrelerindeki imal çalışması nedeniyle ulaşım kontrollü devam ediyor.

Çorum- Ankara yolunun 37-38. kilometrelerindeki (İskilip- Osmancık kavşakları) farklı seviyeli kenar çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Bozüyük- Mekece yolunun muhtelif kesimlerindeki asfalt onarım çalışmaları dolayısıyla trafik akımı iyi yoldan sürdürülüyor.

İnebolu- Kastamonu yolunun 23-30. kilometrelerindeki yeğin hasarları zımnında ulaşım kontrollü gerçekleştiriliyor.

Refahiye- Erzincan yolunun 37-42. kilometrelerindeki üstyapı, asfalt ve toprak kayması düzelti, Burdur- Kemer yolunun 13-18. kilometrelerindeki temel restorasyon çalışmaları cihetiyle sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine uymaları ehemmiyet taşıyor.

Share: