Karabük’ten gücük gelişmemiş

Karabük küçük ay İl Genel Sedir toplantısı İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında başladı.

İl Umumi Meclisi Güruh Salonunda yapılan küçük ay toplantısında açılış konuşmasını fail Başbuğ Sözen, 2022 yılında yapılan ve ağıl yürütmekte olan faaliyet ve faaliyetleri anlattı.

Envestisman, hisse senedi ve işlemlerde kullanılmak için 58 milyon 796 bin liralık harcama yapıldığını tamlayan Sözen, İmar ve Kentsel İyileştirme, Su ve Sınır Hizmetleri, Envestisman ve İnşaat Tarımsal Hizmetler, Gayrimenkul ve İstimlak, Kez ve Ulaşım Hizmetleri müdürlükleri, KÖYDES yatırımları ile hars ve turizm alanında yapılan hizmetleri aktardı.

Sözen, Safranbolu ilçesinde kâin ve ülkenin önceki içki terası olma özelliğine cemaat içki terastan yılda 3 milyon lira, Pınar Mencilis Mağarasından dahi 6 ayda 337 bin 500 lira dirimsel elde edildiğini dile getirdi.

Geçen yıl 140 kilometre köy yolunun asfalt yapıldığını tamlayan Sözen, kar yağışıyla alay malay amade muntazır ekiplerin bir lahzada çalışmalara başlayacağını aktardı.

KTSO Başkanı Ters, çalışmalarını anlattı

Karabük Tecim ve Uran Odası (KTSO) Umumi Heyet Başkanı Fatih Çap, basın toplantısı ile çalışmalarını anlattı.

Yönetim adına mütenevvi gurur ve kuruluşlar ile iş adamlarını, STK’leri ülfet ettiklerini dile getiren Ters, “3 April Sanayi Günü” car edilmesi üzere başlattıkları imza kampanyasına ve çalışmalara üstelik değindi.

Kentte ruh gösteren değişik eğitim bilimi kurumları ile anlaşmalar yapıldığına, terbiye ve istihdam alanında toplantılar düzenlediklerine dikkati çeken Uymaz, kent ve havza namına bire bir limana ihtiyaçları olduğunu dile getirdi.

Eskipazar Birleştirme Endüstri Bölgesinin (EOSB) ayrımsız geri hizmet üssü olması üzere çaba ettiklerini vurgulayan Marjinal, kendilerine bindi olan herkese teşekkürname etti.

2023 Yılı İmalat Sanayinde Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Eş Finansman Desteği Programı

Uran ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, KOSGEB ile işbirliği süresince KUZKA ve BAKKA yoluyla geliştirilen Gün Batısı Karadeniz Nahiye Kalkınma Programı (BAKAP) kapsamında hazırlanan “BAKAP: 2023 Yılı İmalat Sanayinde Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Eş Finansman Desteği Programı” bilgilendirme toplantısı Karabük’te yapıldı.

KTSO’de yapılan toplantıda, bölgede öne çıkan sektörlerde düz alan işletmelerin yenilikçilik, yeşil inkılap, şule üretim, uluslararasılaşma, ithal ikame ürün üretimi ve genç istihdamı odağında desteklenmesi anlatıldı.

Başbuğ Devir yiğitlik tazeledi

Eskipazar-Ovacık Esnaf ve Sanatkarlar Güven ve Kefalet Kooperatifi Macerasız Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

Eskipazar Bilgisizlik Merkezi Derinti Salonunda yapılan umumi kurulda, kâin başkan Işıklı Çağ meri oyların tamamını alarak baştan komutan seçildi.

Share: