Karabük’te öğrencilere 227 bin havari köken kitabı dağıtıldı

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Nevzat Deniz Kazı, Karabük’te öğrencilere 227 bin havari kaynak kitabı dağıtıldığını bildirildi.

Akbaş, yaptığı yazılmış açıklamada, Milli Terbiye Bakanlığı aracılığıyla gönderilen 344 bin 500 ücretsiz öğüt kitabı ile 227 bin koruyucu asıl kitabın 2022-2023 terbiye talim yılının dakikasında başında öğrencilere dağıtımının gerçekleştirildiğini belirtti.

Bakanlığın tam imkanlarını seferber ederek okulların ihtiyaçlarını karşılama, çocukların nitelikli eğitime erişmeleri ve eğitimde okazyon eşitliğini güçlendirmeyle ilgili her cins desteği vermeye bitmeme ettiğini aktararak, “LGS ve YKS’da Türkiye genelinde ilimiz oylumlu derecelere imza attı. Yeni terbiye talim döneminde birlikte bu başarının artarak devamı amacıyla ücretsiz ibret kitaplarımızla havari hamur kitaplarının dahi sunu enerjik şekilde kullanılması gerekiyor. Devletimizin bu hizmeti öğrencilerimiz hesabına oylumlu bir punt.” ifadelerini kullandı.???????

Okullarda Bakanlığın yardımcı soy kitapları dışında bir asıl kullanımına izin verilmediğini ve bu duruma gerekseme de duyulmayacağını vurgulayan Akbaş, şunları kaydetti:

“Esas ilkelerimiz ortada kayran kayran punt eşitliğini ulaşmak için atılan bu majör kadem için yer ve ilçe yöneticilerimiz okullarımızda denetimlerine devam etmektedir. Bakanlığımızın apotr köken kitapları haricinde başka bire bir esas pusula banko okullarımıza girmeyecektir. Bu konuda kararlıyız. Bakanlığımız marifetiyle öğrencilerimize dağıtılan apotr kaynaklar haricinde Bakanlığımız web sitesinde tüm dünyanın kullanımını yıldızlı her seviyeye uygun öğrencilerimizin başkaca eksiklerini bireşimli zeka yöntemiyle görebilecekleri ve ona bakarak say yapabilecekleri ihtimal bile dünyanın yer şişman koruyucu hamur havuzu vardır ve öğrencilerimiz için ziyadesiyle yeterlidir.”

Share: