Kapsamı genişletilen ücretsiz aşındırmak uygulaması Karaman’da başladı

Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği “5 Milyon Öğrenciye Ücretsiz Yemek Uygulaması” kapsamında bu gün Karaman’da 13 bin 462 öğrenciye ücretsiz aşındırmak veriliyor.

İl Millİ Yetişek Müdürü Mehmet Faal, Yavuz Odalık Düz Ortaokulu ile Şehit Durmuş Mehabetli Ince İlkokulu/Ortaokulunu ülfet ederek ücretsiz kemirmek uygulaması için yetkililerden vukuf aldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin peşi sıra Karaman’a gelen1300 depremzede öğrencinin, kullanılmamış arkadaşları ve öğretmenleriyle dersbaşı yaptığını ve ücretsiz yemek uygulamasından faydalandığını anlatım eden Aktif, aplikasyon çerçevesinde okul mutfağında yemek hazırlama imkanı olan anaokulları ile bünyesinde anasınıfı bulunan okul ve kurumların aş damı ihtiyaçları üzere okullara zaruri desteğin verildiğini söyledi.

Okulların açılmasıyla başlayan uygulamada hususi adına hazırlanan menülerin öğrencilerle buluştuğunu tamlayan Etkili şunları kaydetti:

“Zat mutfağında aşındırmak hazırlaması türlü sıfır okullarımızın beslenme hizmetini öğretmenevimiz marifetiyle sağlıyoruz. Bakanlığımızın sağladığı imkanlarla leyli meccani, nakil kapsamındaki öğrencilerimiz ve anaokulu ile anasınıfı öğrencilerinin topu, özel terbiye patika okulu ve hususi eğitim aplikasyon okulu öğrencilerimiz ücretsiz aşındırmak hizmetinden yararlanıyor. Bu devir itibariyle ilimiz genelinde 13 bin 462 öğrenciye ücretsiz kemirmek veriliyor. Emeği sabık bütün arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum.”

Share: