Kahramanmaraş’ta karla savaşım

Kahramanmaraş’ta karla savaşım

Dulkadiroğlu, Göksun ve Çağlayancerit ilçelerinde öğün açma çalışmaları sürdürüyor

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta çalışkan olan kar yağışı sonrası ekipler Dulkadiroğlu, Göksun ve Çağlayancerit ilçelerinde nöbet küşat çalışmalarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi; şehrin faziletli kesimlerinde, ilçelerde ve kırsal mahallelerde etkisini artıran şita şartlarıyla savaş çerçevesinde çalışmalarını mütemadi sürdürüyor. Veri İşleri Dairesi Başkanlığı koordinesindeki ekipler; Dulkadiroğlu, Göksun ve Çağlayancerit’te kar yağışının başladığı andan itibaren yolları ulaşıma boş tutmak üzere çalışmalara başladı. Ekipler Göksun’da Acıelma, Huğtaş, Kazandere, Fındıkköy, Çardak, Ericek Tombak, Soğukpınar, Çağlar, Tahirbey, Mahmutbey ve Bozhüyük mahalleleri; Çağlayanceritte Helete Bozlar Bölükdamlar ve Soğukpınar Kaleköy ekip yolu ile Dulkadiroğlu Başdervişli Mahallesinde kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Mahallelerde kar yağışı halen devam ederken Büyükşehir sorumluluğundaki mahalle ve grup yolları ulaşıma bulutsuz tutuluyor. Pahal bire bir şekilde devam fail çalışmalarla, kar yağışı sonrası oluşabilecek aksamaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

Yapılan açıklamada, “Dokunaklı tıpkısı şekilde bitmeme eden çalışmalarla sıkıntı alanımızdaki yollar ulaşıma sarih tutuluyor. Kar yağışı sonrası oluşabilecek aksamaların önüne boşamak ve vatandaşlarımızın ulaşımda sevgili yaşamaması için ekiplerimiz emek mefhumu gözetmeksizin sahada. Vatandaşlarımız kış şartlarıyla uğraş çerçevesinde taleplerini 112 Acil Çağrı Merkezi ve Alo 153 üzerinden Kıran Eş Güdüm Merkezine ulaştırabilirler” ifadelerine düzlük verildi.

Share: