Kahramanmaraş depremini ilkin bilen “sarsıntı kahini”, açık zaman verip uyardı: 7 ve 8’in üzerinde sismik görüngü olabilir

Gestalt üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 6 Şubat’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremleri 3 çevrim öncesinden bildiği ortaya çıkan Frank Hoogerbeets, tahminlerine benzeri yenisini henüz ekledi. “Hareket kahini” lakaplı adlı yer sarsıntısı uzmanı Hoogerbeets, mart ayının önceki haftasına ilgi çekerek yeni tıpkı hareket olabileceğini iddia etti.

“MART AYININ İLK HAFTASI HADDINDEN FAZLA KRİTİK”

SÖZ KONUSU dönemde, Acun, Merkür ve Zühal gezegenlerinin yakınlaşacağını söyleyen Hoogerbeets, bunun nazik depremlere sebep olabileceğini savundu. Hoogerbeets, şunları söyledi: “Mart ayının önce haftası çokça eleştiri. 2’sinde nazik gezegen geometrisinin yakınsamasını görüyoruz. Bu haddinden fazla yüce olacak. Ayın 2’sinde 9 saat içerisinde Dünya’yı bile içeren bir gezegensel toplanma olacak. Bu Dünya, Utarit ve Zühal olacak. Bu kritik olacak.

“SAYGI YARATMAYA ÇALIŞMIYORUM”

Serencam olarak muhtemelen ayın 3’ü veya 4’ü civarında, iri bir sismik olay mümkün. Antrparantez dolunay yahut ayın 6 ile 7’si kadar bile benzer. Abartmıyorum. Korku yaratmaya çalışmıyorum. Bu aynı uyarma. Zira eleştiri seyyare geometrisinin sismik olaylara hastalık olduğu biliniyor. Bunu küçümsememeliyiz.

“BİRDEN FAZLA SİSMİK GÖRÜNGÜ OLABİLİR”

Mart ayının bu önce haftasında büyüklüğü 6’nın haddinden fazla üstünde olan larpadak fazla sismik görüngü tür. Bilmenin ayrımsız yolu yok. Esasen 7’nin çok üstünde, 8’in çok üzerinde bir sismik görüngü olabilir.”

Share: