Kafası taşla ezilerek öldürülen kızın annesi gözyaşlarını tutamadı

Adana’üstelik çarkıt kocası marifetiyle kafası taşla ezilerek öldürülen Şermin’in annesi Durdu, “Ciğerim yandı. Beni yakanı bile Cenabıhak yaksın” diyerek sayha etti. Bu tam öldürülen kadının gerçekten kızı Cezire ise anneannesinin omzuna başını koyarak ağladı. Amiyane kızın ağlaması yürekleri yaktı.

Edinilen bilgiye göre, olay, 2 çağ önceki form Yüreğir ilçesine kapalı Kazım Karabekir Mahallesi’nde sabahleyin saatlerinde meydana geldi. İddiaya bakarak, 2 çocuk annesi 34 yaşındaki Şermin Zerrin, boşandığı bozuk eşi Erhan Poyraz yoluyla oturduğu evin bahçesinde darp edildi. Bu tam Poyraz, bahçedeki taşla Zerrin’nın başına tekraren vurup fenomen yerinden kaçtı. İhbar üstüne bölgeye atıf edilen polis güçleri ve afiyet ekipleri zihayat kadının hayatını kaybettiğini belirledi.

Olay yerinden kaçan Erhan Poyraz ise polise teyit olup, cinayeti itiraf etti. Emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edilen Erhan Poyraz, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Şermin Zerrin’nın cansız bedeni ise Ekşimsi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“Sonsuz çekişme ediyordu”

Temel Durdu Solgun (57) ise taziyet evinde gazetecilere konuştu. Bu sırada öldürülmüş Şermin Solgun’nın siftinlik kızı Ada ise anneannesinin omzuna başını koyarak ağladı. Kıtipiyoz kızın ağlaması yürekleri dağladı. Kızının tıpkısı on paralık için öldürüldüğünü belirten ana Solgun, “İnsan kabil sistem ayrılıyordu. Çekip gitseydi. Kötüyse da iyiyse bile kızımı kendi haline bıraksaydı. Ben biliyordum kızımın ongun olduğunu. Çocuklarıyla ilgilenmiyordu. Daim çarpışma ediyordu. Benim kızımı öldürene kadar ayrılsalardı” diyerek konuştu.

“Ciğerim yandı”

Kızının elan öncede bozuk eşi marifetiyle ahiret yolculuğu tehditleri aldığını anlatan Sarı, “Her ahit kızımı yıldırma ediyordu. Bende ‘Çocuklarının babasıdır kızım. Alttan al’ diyordum. Kızımda, ‘Asıl sen çokça dolgunca niyetlisin. Onlara hakeza yapma’ diyordu. Fakat ben yaptım. Evladımın, torunlarımın hatırına yaptım. Sonsuz hız oluyordu. Ciğerim yandı. Beni yakanı üstelik Tanrı yaksın” dedi.

Öte yandan, ana Durdu Soluk, kızını öldüren Erhan Poyraz’ın ve kadınları öldüren özge erkeklerin idam edilmesini istedi.

“Allah onu bildiği kabil yapsın”

Ata Cumali Zerrin (61) ise kızının çarkıt eşiyle daima uğraş ettiğini söyleyerek, “Kızım tenkil kararı dahi daha önce almıştı. Gelme dedik. Çocukları buyurmak istediği ant gelip görüyordu. en son ama görüngü böyle oldu. İnşallah Cenabıhak onu bildiği kabilinden yapsın. Adalet ettiği cezayı alsın. Bizim yüreğimizi yaktı, Allah de kendisini yaksın” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Cumali ve Durdu Soluk çifti, torunları Cezire ve Gülistan Ece’nin (9) velayetlerini alacaklarını, kendilerinin bakacaklarını söyledi. – ADANAShare: