İzmit Belediyespor’un fikstürü mahsus oldu

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden İzmit Belediyespor Avrat Basket Takımı’nın 2022-2023 sezonu yığın takvimi ve Federasyon Kupası grubu anlaşılan oldu.

Karı Basket Takımı’nın yer aldığı Türkiye Kadınlar Basket Ligi’nin 2022-2023 sezonu takım fikstürü, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda planlı organizasyonda netleşti. İzmit Belediyespor, önce maçında 24 Eylül Cumartesi günü bağırsak sahada Ferhatoğlu Edremit Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.

Lig fikstürünün çekildiği organizasyonda 13-19 Eylül tarihlerinde Eskişehir’de gerçekleştirilecek Federasyon Kupası’nın birlikte grupları belirlendi. Kupada ter dökecek ekiplerden biri olan İzmit Belediyespor, Antalya Güneşi, HDI Sigorta Yalova VIP ve Tarsus Belediyesi ekipleriyle D Grubu’nda savaş edecek.

“Hedefimiz Süper Loda”

İzmit Belediyespor ekibini temsilen organizasyona katılan İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa hedeflerinin rastgele ahit zirve olduğunu belirtirken, “İzmit Belediyesi yerine yıpranmamış sezona yeni tıpkısı oyuncu gurubuyla başlıyoruz ve yeniden ilişkin olduğumuz Kadınlar Basket Süper Ligi’ne tezayüt etmek istiyoruz” dedi.

Demir oldu: “Her iki kulvarda dahi iddialıyız”

Klasman ve Federasyon Kupası’nın çekilen fikstürünü değerlendiren tıpkı sair ölümlü İzmit Belediyesi Kadın Basketbol Takımı Şube Sorumlusu Tayfun Çıpa oldu. Demir, “Yeni bire bir sezona yeni umutlarla başlıyoruz. Kavi bir yığın maratonu bizi bekliyor. Federasyon Kupası’nda bile pek tıpkı gruptayız. Ama tığ İzmit Belediyespor adına ligde olduğu kadar kupada birlikte iddialıyız” ifadelerini kullandı. – KOCAELİ

Share: