İzmir’de kalp nakli yapılan 2 yaşındaki Asel bunaltıcı bakımdan daha çok

Iye Üniversitesi (EÜ) Hastanesinde ihtisas yetmezliği zımnında otama gören ve bir yaşta hatır ölümü gerçekleşmiş bire bir çocuktan alınan kalbin nakledildiği 2 yaşındaki Asel Lina Adıyaman’ın çetin bakımdaki tedavisi tamamlandı.

Ağababa Mürsel Adıyaman, AA muhabirine, Asel’in esbak bakımından kilolu bakımdan çıkarıldığını, yavru kardiyoloji servisindeki tedavisinin bitmeme ettiğini söyledi.

Ailece çokça mutlu olduklarını dile getiren Adıyaman, “Meleğimizi dualarla kırıcı bakımdan çıkardık, dualarla da hastaneden çıkmak şans olsun inşallah. Bebeğimiz, bütün aktarım bekleyen hastalarımıza rüya olsun. Emeği sabık mecmu doktorlarımızdan Cenabıhak razı olsun. Acıma sahibi bir ailenin sebebiyle mucizeye tanıklık ediyoruz. Imdi Asel bayındır abat dem alıp akarsu meşrubat.” dedi.

Olay

Kalp kası rahatsızlığı zımnında EÜ Hastanesinde tedavi gören Asel Lina Adıyaman’a Konya’bile balkondan düştükten sonradan hatır ölümü gerçekleşen bir yaştaki ve aynı isimdeki ayrımsız bebeğin kalbi 15 Temmuz’birlikte yapılan ameliyatla nakledilmişti.

Share: