İyi Partili Cesur’un Dinlediği Emekli: “Kendilerini Zengin Ettiler. Emekliler Ölsün Diyorlar… Tanrı Aşkına Bizi Kurtarın”

İYİ Fırka Isparta Mebus Aylin Külhanbeyi, Isparta’bile yurttaş ve esnafı dinledi. Zor tıpkısı eş, “Bir dakika önceki intihap olsun evet. Kendilerini ensesi kalın ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim tüm yaşacağımız yaşımız, yıllarca çalıştık çalıştık ama yaşayamıyoruz. Allah aşkına bizi kurtarın. Amaç Kurum’un eline kitap verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diye. Ayrımsız cevap çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Çok tahakküm durumdayız. Ruhum birlikte kaba, kalbim üstelik. Umudum namevcut. Yarı haris yatıyorum, nısıf tok. Emeklilerin geneli öyle” diye niteleyerek veca yandı.

İYİ Öğür Isparta Mebus Aylin Bıçkın, Isparta merkez ilçede pazarda esnaf ve vatandaşı dinledi. Külhanbeyi’a devlet ve ilçe teşkilatıları zevcelik etti.

“4 BİN LİRAYI ÇIKARACAĞIM DİYE CANIM ÇIYOR PAZARDA”

Bire Bir yurttaş, “30 teklik sigara parası var cebimde. Münasebet harici hiç benzeri öz göremiyorum. Akşama kadar takkadak daha kullanılmamış atlatmak aldım onu yedim. Hiç bire bir şeyim yok amma şükür Allah’ıma. Boşandım. Eşim çekti gitti 7 mahiye evliydim. Kredi çektim 50 bin liralık şu dakika 70 bin lira borcum var. 4 bin lirayı çıkaracağım diye canım çıkıyor pazarda… İcraya gönderdiler, yapılandırma yaptık” dedi.

İYİ Partili Korkusuz ise hem toprak başkanının hem birlikte öz bildirişim bilgilerini vererek ellerinden geleni yapacağını söyledi.

“HEDEF KURUM’UN ELİNE KITAP VERDİK ‘ÖDEYEMEYECEĞİZ’ DİYE. BİR KARŞILIK ÇIKMADI”

Bir emekli, İYİ Partili Külhanbeyi’a şunları söyledi:

“50 teklik aksata yapabildim imkanımız namevcut kim. Kasaptan aynı madde alamıyoruz. Bu akşam dolma var. İçinde kıyma bulunmayan. Tekaüt koca 3 bin 500 teklik ile elbette takanak? Ego nasıl alacağım? Bunu bu kuzuluk getirdiler… İliklerimizi molekül ettiler. Aynı an önce seçme olsun evet. Kendilerini ensesi kalın ettiler. Emekliler ölsün diyorlar. Bizim yekpare yaşacağımız yaşımız, senelerce çalıştık çalıştık amma yaşayamıyoruz. Tanrı aşkına bizi kurtarın. Tasavvur Kurum’un eline kitap verdik ‘ödeyemeyeceğiz’ diye niteleyerek. Tıpkısı cevap çıkmadı. Buraya geldiğinde eline verdim. Haddinden Fazla el durumdayız. Ruhum bile yabansı, kalbim de. Umudum namevcut. Nısıf aç yatıyorum, nısıf tok. Emeklilerin geneli anca. Emeklileri niçin ele almıyorlar? Yabancılara bizden çok değer veriyorlar. Bu yabancıları siz gelince gönderin istemiyoruz. Çanakkale’dahi şehitlerimizi görsünler.”

“2023’TE GÖRÜŞECEĞİZ”

Zinde bir çift, “Benim babam maraba ama imdi üretemiyor. Yani kısıtlanmış üretiyor. Basılmış dahi alamıyoruz” dedi. İYİ Partili Bıçkın’un “Seçimi bekleyin” sözü üzerine, “Tığ üstelik onu bekliyoruz filhakika. 2023’te görüşeceğiz” dedi.Share: