İYİ Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Sunat’tan reisicumhur adayı açıklaması Açıklaması

İYİ Öğür Genel Komutan Yardımcısı Şenol Sunat, Kavim İttifakı’nın cumhur reisi adayına ait, “Altılı masada neticede öyle tıpkı karar alındı, altılı masa karar verecek. Daha altılı masaya bu bahis on paralık gelmedi. Yani liderler namzetlik mevzusunu görüşmedi.” dedi.

Kayseri’deki tıpkı otelde basın toplantısı düzenleyen Sunat, iktidarı hedefleyen tıpkısı siyasal partinin seçme işleri başkanlığı olarak seçmen listeleri üstünde şümullü inceleme yaptıklarını, sağlıklı aynı müntehip listesiyle seçimlere girebilmek üzere aylardır çalıştıklarını söyledi.

Sunat, bir gazetecinin Budun İttifakı’nın adayının zaaf edildiğini sorması konusunda şöyle konuştu:

“Güvenli olun, vatandaştan daha tezayüt bunu iptila eden Halk İttifakı. Seçime 9 ay var. Öncesinden tıpkı aday ismiyle ortaya çıkmak emretmek 9 kamer süresince düşünebiliyor musunuz, on paralık sürekli seçme gezileri ve çapraz cidal geçmek. Türkiye, 9 kamer öncesinden seçme atmosferine doğrudan girmiş olacak. Buna lazım var mı? Ne bu kadar düşkünlük ediyorlar, etmesinler. Altılı Ganyan masada neticede anca tıpkısı değişmeyen makbuz, altılı ganyan masa değişmeyen verecek. Henüz altılı ganyan masaya bu konu tek gelmedi. Yani liderler adaylık mevzusunu görüşmedi. O yüzden daha neler peki, 24 saat ne demiş Demirel, ‘Siyaset için çok ayrıntılı benzeri devir’ demiş. Onun amacıyla henüz devir çokça. Türkiye’nin geleceği amacıyla afişe etmek akilane değil. Zira çekişme, bağrış çağrış, kamplaşma, bühtan kâfi. Sayın Umumi Başkanımızın ve başka umumi başkanların ifadesi neydi, ‘Seçim zar edilinceye kadar aday açıklanmayacak’ demişti. Müsterih olsun Türk milleti, 13’üncü cumhurbaşkanı Kavim İttifakı’ndan olacak.”

Share: