İYİ Öğür Domestik Yönetimler İstişare Toplantısı yapıldı

Kayseri’de İYİ Fırka Yerel Yönetimler Başkanlığınca planlı bölge istişare toplantısı gerçekleştirildi.

İYİ Öğür Yerel Yönetimler Başkanı Stabil Ergun, bir otelde planlı güruh öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını başlamadan önceki serbest kapsamlı 3 şişman evcil yönetimler çalıştayı düzenlediklerini hatırlattı.

Salgın dönemi sonrasında ise mevkut namına Türkiye’nin ciharıyek tarafında bölgesel enformasyon toplantıları gerçekleştirdiklerini tamlayan Ergun, şunları kaydetti:

“Bu sene içerisinde evvel İstanbul’da sonrasında birlikte Muğla, Adana, Çorum ve Samsun’bile, mekân illerimizin dahil olduğu lehçe müzakere toplantıları dizgi ettik. Zaman üstelik eş bire bir toplantıyı Kayseri’birlikte gerçekleştirmek için buradayız. İYİ Fırka Kayseri İl Başkanlığımızın karı sahipliğinde düzenleyeceğimiz bölgesel istişare toplantımıza havza milletvekilimiz, Kayseri, Kahramanmaraş, Kırşehir, Nevşehir, Niğde ve Sivas el başkanlarımız, domestik yönetimlerden mesul diyar başkan yardımcılarımız ve kaza başbuğ yardımcılarımız, diyar ve ilçe belediye sedir üyelerimiz katılacaktır. Bu toplantılardan gayemiz, Türkiye’yi evcil ve ulusal düzeyde yönetmeye talip partimizin yerli yönetimlerle ilgili politikaları ile vizyonunu zenginleştirmektir.”

Ergun, konuşmasında ekonomiye yönelik değerlendirmelerde bulunarak, “Siyasal, soylu erki ve sosyal adına neredeyse bütün rakamların teyit ettiği üzere maatteessüf ülkemiz gelişigüzel alanda son 30-40 yılın sunma pres dönemi yaşamaktadır. söz konusu zorlukları yaşamamızın ana nedeni bellidir. Bu dönemi sunu güç şekilde geçiriyor olmamızın nedeni amme yönetiminde yaşadığımız sistemsel ayrımsız formül krizidir. Yaşadığımız sistemsel dümen krizine ise hem partili cumhurbaşkanın sisteminin kendisi hem dahi bu sistemi kurgulayıp icra edenlerin şahsen kendileri amil olmuştur.” dedi.

Açıklamanın peşi sıra basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya İYİ Parti Kayseri Mebus Dursun Ataş bile katıldı.

Share: