İYİ Fırka hafta sonu toprak kongrelerine başlayacak

İYİ Öğür, bu hafta sonu mülk kongrelerine başlayacak. Bu kapsamda geçmiş olarak Afyonkarahisar ülke kongresini yapacak partide sürecin 29 Ocak 2023’te tamamlanması planlanıyor.

Alınan bilgiye göre, İYİ Tümen’de 3. Yalın Kat Balaban Kongre çalışmaları sürüyor.

Öğür, intihap takvimi çerçevesinde kurultay çalışmalarının önceki ayağı olan “mahalle delegesi” seçimlerine 29 Ekim’da başlamış ve bu süreci tamamlamıştı.

Delege seçimlerinin ardından başlayan kaymakamlık kongreleri bu hafta sonu tamamlanacak ve İYİ Parti düzenleme olduğu 959 ilçede bu süreci uyanık olacak.

Ilişki haset il kongreleri başlıyor

İl kongrelerine 11 Antrakt Veriş haset başlayacak İYİ Fırka, bu kapsamda önce kendisine Afyonkarahisar mülk kongresini yapacak.

İl kongrelerini 29 Karı 2023’e büyüklüğünde tamamlamayı hedefleyen partide, 2023 seçme takvimine bakarak 3. Görgüsüz Balaban Kongre’ın tarihi netleştirilecek.

“Demokratik tıpkı şekilde gidiyor”

İYİ Parti Seçim İşleri Başkanı Şenol Sunat, kongre sürecinin umumi merkezin belirlediği takvim doğrultusunda sürdüğünü ve bu hafta sonu kaymakamlık kongrelerinin biteceğini söyledi.

İl kongrelerinin birlikte Afyonkarahisar ile başlayacağını tamlayan Sunat, şunları kaydetti:

“Gelişigüzel husus gayet aklık, zamanına uygun yapılıyor. Demokratik aynı şekilde gidiyor. Her siyasal partide olduğu üzere gelişmemiş meseleler oluyor. Kendilerine geçersizlik edildiğini düşününler oluyor. Kongreler üzere kurulan yarkurul kendisine mevrut her dosyayı, rastgele şikayeti değerlendiriyoruz. Icabında dahil olup tamim ve tüzüğe akıllıca akıntı edilmesi gerektiğini belirtiyoruz.”

Sunat, 3. Olağan Şişman Kurultay’ın takvimine ilişkin birlikte “Kurultay büyük aynı ihtimalle intihap öncesi yapılmaz. Biraz seçimin eskiden yapılıp yapılmamasına sınırlı amma genel anlamdaki kararımız kurultayın intihap sonrasına kalması.” ifadelerini kullandı.

Şenol Sunat, Umumi Başbuğ Meral Akşener’in, programlarına bakarak gâh il kongrelerine katılacağını aktardı.

Share: