İstanbul’da “Zinde Hayat Şenliği” düzenlendi

Sağlık Bakanlığınca “Dünya Tutum Haset” kapsamında “Dimdik Yaşam Şenliği” düzenlendi.

“Debi Deri, Zinde Yaşa” temasıyla Başakşehir 1. Adım Ulus Bahçesi’nde başlayan etkinliğe katılan Sağlık Icra Vekili Yardımcısı Prof. Dr. Sabahattin Kültürlü, bunu hemen bir dönem namına düşünmemek gerektiğini söyledi.

Kültürlü, bunun ayrımsız anımsatma olduğunu belirterek, “Bunu seçkin zaman yaşamanın yolunu bulmamız gerekir. Biz site yaşamında işle evimiz arasında çocuklarımız de okulla dar ortada sıkışmış durumda. Başakşehir bu ortamlara topluluk olması açısından İstanbul’un ak yazılı kentlerinden ve bölgelerinden biri. Bugünleri ayrımsız fırsata çevirmemiz ve sahn boyu sağlıklı kalabilmek namına hareketten uzak kalmamamız gerekiyor.” dedi.

Pandemi döneminde 2 yılın eve kapanarak geçirildiğine dikkati çeken Vazıh, şunları kaydetti:

“Çoğumuz psikoloji açıdan teessürat yaşadık amma yeryüzü önemlisi çocuklarımızın gelişmesinde sunma oylumlu gelişme çağında onları eve hapsetmiş olmamız çok kalımlı izler bıraktı. Bunu aceleci benzeri şekilde telafi etmemiz gerekiyor. Bu açıdan bu iyice parkları, bu domuzuna günleri, bu iyicene yöneticileri lütfen gür değerlendirelim. İyi fırsata çevirelim ve hayatımızı hareketle zenginleştirip, hareketle elan metin olmaya çalışalım. Hepinize Muhterem Bakanım Fahrettin Koca’nın esenleme ve sevgilerini ileterek, zaman burada bulunmanızdan hava hepinize teşekkür ediyorum. Sevgili yavrularımıza, çocuklarınıza sahn boyu başarılar diliyorum.”

Yarışmada “okçuluk” ile “survivor” parkurunda dereceye girenlere bisikletleri Esenlik Icra Vekili Yardımcısı Prof. Dr. Işıklı, Başakşehir Kaymakamı Amaç Turan, Belediye Reisi Yasin Kartoğlu ile Sağlığın Geliştirilmesi Umumi Müdürü Burak Öztop yoluyla dağıtıldı.

“Debi cilt, dosdoğru hoşnutluk”

Yürümenin yanı sıra survivor parkuru, şişme çocuk baziçe istasyonu, halat çekme, çuval oyunu, basket potası, okçuluk parkuru, ergometre, tırmanma duvarı üstelik etkinliklerde meydan aldı. Etkinliğe katılanların potansiyel farkı, soluk şekeri ve üst kitle indeksi ölçüldü.

Etkinlikte “Zinde Yardakçılar Rafadan Yardakçılar” müzikal gösterimi de yapıldı.Share: