İstanbul’da şehit olan Bekçi Oltan Insan üzere merasim düzenlendi

İstanbul Şişli’de tıpkısı olayda mukavemet gösteren kişilere engelleme esnasında fenalaşarak kaldırıldığı hastanede martir olan çarşı ve mahalle bekçisi Oltan Herif amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, şehit Dideban Oltan Insan’nın yakınları, İstanbul Valisi Ulvi Yerlikaya, İl Inanma Müdürü Zafer Patal, Eş’nın meslektaşları, polis ve jandarmalar katıldı.

Martir Insan’nın naaşı İl Itimat Müdürlüğünün cenaze uzlaştırıcı ile törenin yapıldığı alana getirildi.

Törende konuşan İl Inanma Müdürü Aktaş, Koca’nın şehit düştüğü olayın dakikasında arkası sıra görevlilere dayanırlık gösteren 8 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Oltan Kayırıcı kadar, tekmil şehitlerin kahramanlıkları ve vatana hizmet için çarpan yürekleri var berenarı, kanunsuzluklarla mücadelelerinin devam edeceğini ifade fail Denizköpüğü, şunları söyledi:

“Ülkemizin geçim ve güvenliği, vatandaşımızın can ve mülk emniyetinin sağlanması için say mefhumu gözetmeksizin, görev yaparken milli menfaatlerimizi rastgele şeyin üzerinde tutarak, ayrımsız azim ve inançla milletimizin hizmetkarı olmaya bitmeme edeceğiz. Şehit Oltan Âdem özellikle gelmek için yurt, millet, öncü ve kutsi değerler uğruna can veren bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle, alp gazilerimizi şükranla anıyorum.”

Konuşmanın arkası sıra şehidin naaşı defnedilmek amacıyla memleketi Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine gönderildi.Share: