İstanbul’da dideban Oltan Koca’nın şehit olmasına ilişik 8 çirkin adliyede

Şişli’de, çarşı ve mahalle bekçisi Oltan Herif’nın, bire bir olayda mukavemet gösteren kişilere engelleme esnasında fenalaşıp kaldırıldığı hastanede martir olmasına ilgilendiren gözaltına alınan 8 sakil adliyeye irsal edildi.

Kuştepe Mahallesi’nde çevreye maraz verdiği ihbarı bulunan tıpkısı düğünün sonlandırılması üzere fenomen adına giden polis ve bekçilere direnç gösteren 8 zanlının İstanbul Itimat Müdürlüğü Asayiş Idarehane Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Olay

Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak’taki tıpkısı düğünün geç saatlere kadar sürdüğü ve çevreye çor verdiği ihbarı üzerine fenomen namına revan polis güçleri ve bekçiler, düğündekilerin mukavemetiyle karşılaşmış, yaşanan patırtı sırasında fenalaşan dideban Oltan Âdem hastaneye kaldırılmıştı.

İstanbul Itimat Müdürü Yengi Lüle Taşı, daha sonraları bekçi Âdem’nın müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştüğünü açıklamıştı.

Şehit bekçi Eş’nın cenazesi, dün İl Inanma Müdürlüğü bahçesinde planlı törenin peşi sıra defnedilmek üzere götürüldüğü memleketi Gümüşhane’de toprağa verilmişti.

Share: