İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 memleket için solgun, 4 yer için turuncu kodlu uyarma

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü marifetiyle yapılan serencam değerlendirmelere bakarak ülke genelinde albeni sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve yarın albeni sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, kuzey ve bağırsak kesimlerde 2 ila 8 merhale azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla birlikte 24 memleket için zerrin ve turuncu kodlu uyartı yapıldı. Solgun kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin Ağacı, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye adına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce üzere ise turuncu kodlu uyarı yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Solgun, havada “potansiyel hınç durumu”na işaret ediyor. Durum edilen meteorolojik olay sıra dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek cerrahi müdahale üzerine titiz davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Çekicilik durumunun dokunaklı olduğjnu belirtir. Tahmin edilen meteorolojik olay sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Çok müdebbir olmalı, edimsel meteorolojik şerait ve tahminler izlem edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte zaman ve erte çekicilik sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’bile birlikte ayaz etkili olacak. Karadeniz’in faziletkâr kısımlarında ise karışık kar görülebilir.Share: