‘İmalat Sanayinde Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Eş Finansman Desteği’ bilgilendirme ve eğitim bilimi toplantıları başladı

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı Kalkınma Ajansları Umumi Müdürlüğü koordinasyonunda, KOSGEB ile işbirliği ortamında KUZKA ve BAKKA yoluyla geliştirilen ‘BAKAP: 2023 Yılı İmalat Sanayinde Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Ortak Finansman Desteği Programı’ çerçevesinde Karabük’te eğitim ve brifing toplantıları yapıldı.

Bölgede öne çıkan sektörlerde düzlük düzlük işletmelerin yenilikçilik, yeşil tahavvül, yalım üretim, uluslararasılaşma, ithal ikame yayın üretimi ve taze istihdamı odağında desteklenmesini icat etmek üzere ‘BAKAP: 2023 Yılı İmalat Sanayinde Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Eş Finansman Desteği Programı’ hazırlandı.

Proje Teklif Çağrısı bünyesinde toplam 6 adet yapılacak olan brifing ve eğitim bilimi toplantısı Karabük’te başladı. Ticaret ve Sanayi Odası Derinti Salonunda sabahleyin saatlerinde brifing toplantısıyla başlayan program yetişek ile sona erdi.

Garp Karadeniz Kalkınma Ajansı Yenilikçi ve Rekabetçilik Birim Başkanı Dr. Hakkı Güç Dolgun, programla ilgili “Amacımız Karabük, Bartın ve Zonguldak’ta belirleme edilen sektörlerde yapılacak olan makine ve ekipman yatırımlarını ve pres sermayesi yerine kullanılabilecek olan bazen hammadde, sertifika ile yazılım hizmetleri kabilinden kâh alımları destekleyebileceğimiz tıpkısı finansmanı hayata geçireceğiz inşallah. Bölgemiz amacıyla kılıklı olmasını irade ediyoruz” ifadelerini kullandı. – KARABÜK

Share: