İlhan Palut: Alıntı düşüncemiz bulunmayan

Konyaspor Beceri Direktörü İlhan Palut, cumartesi günü deplasmanda oynayacakları Giresunspor maçını değerlendirdi. Palut, “Giresun takımı çöz sahada coşkuyla oynayan, utanmak duyulması müstelzim bire bir kol. Biz birlikte hazırlıklarımızı tamamlayıp, orada haddinden fazla gani savaş etmeye sonra bile bereketli futbol oynamaya gideceğiz. İnşallah adamakıllı tıpkısı karşılaşma tamam. Biz da istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak çok mutlu oluruz” dedi.

Kayacık Tesislerinde Giresunspor maçı hazırlıklarını sürdüren Konyaspor, taktik çalışma gerçekleştirdi. Alıştırma öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan ustalık yönetmen İlhan Palut, “Fenerbahçe maçının peşi sıra Giresunspor hazırlıklarımız bitmeme ediyor. Bizim amacıyla nispetle bodur tıpkı hafta. Adaletli al iri gördü ve bu maçta aramızda olamayacak. Adil al iri gördü ve bu maçta aramızda olamayacak. Amilton ve Oğulcan’dan bile bu maçta faydalanamayacağız. Endri zaten belli sürelerde takıma müfit oluyordu, hala kontrollü adına antrenmanlarına devam ediyor. Bu süreçte devam ediyor. Konrad’ın durumu birlikte ferdî çalışmalarını keyif ekibimizle sürdürüyor. Erte kim son antrenmanımızda onunla ilişik kararımızı vereceğiz. Giresun takımı çöz sahada coşkuyla oynayan, çekinmek duyulması müstelzim bir grup. Tığ da hazırlıklarımızı tamamlayıp, orada haddinden fazla gani savaşım etmeye sonraları dahi dolgunca futbol oynamaya gideceğiz. İnşallah iyicene tıpkısı karşılaşma evet. Tığ bile istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak haddinden fazla mutlu oluruz” diyerek konuştu.

“ALINTI DÜŞÜNCEMİZ YOK”Nakil üstüne sorulan istifham üzerine Palut, “Yönetimle konuşmalarımızda şu mevkie alinti yapalım durumu namevcut. Ama tabii kim bando kadrosu içerisinde, kişi mevkiinin hareketli olduğunu hissedip bize başvuranlar olursa ben yoluma bambaşka yerde sürmek istiyorum diyenler olursa bu seçkin zaman değerlendirmeye bariz. Sonuna kadar hangi olacağı muhtemelen olanaksız. Uche transferinden sonra belki Diouf transferini iki lime transferimiz oldu. Çok beklemiyorduk amma oldu. Serencam güne büyüklüğünde bekleyelim, şu anda yoğunlaştığımız aynı mevkii bulunmayan. Ama gidecek oyuncular tamam, burada aynı kusur hissedersek belki onu tutmak isteriz” şeklinde konuştu. “MAKSİMUM CİDDİYETLE OYNAYACAĞIZ”

Konyaspor’un deneyimli stoperi Francisco Calvo ise “Şu anda nail olduğumuz harika tıpkısı Fenerbahçe galibiyeti var. Bizim bunu unutup önümüzdeki Giresun maçına odaklanmamız gerekiyor. Rakibimize içtinap etmek duyuyoruz ciddiye alıyoruz. Orada oynayacağımız maçta başarılı koyulmak üzere maksimum ciddiyetle oynayacağız. Orada galip akmak istiyoruz kim hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyebilelim” ifadelerini kullandı.Share: