Icra Vekili Soylu: “Erdoğan’a bu ülkeye ve geçmişteki vasilik sistemine cebin çıkarak ehil çıktınız”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yolculuk olaylarını yaptılar gelişigüzel yeri yakıp cılk etmek istediler kavrayışsız durmadınız. Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktınız. 17-25 Aralık’ı FETÖ sahtekarları yaptı geri durmadınız. Recep Tayyip Erdoğan’a topluluk çıktınız. 6-8 Teşrinievvel olaylarını yaptılar, Recep Tayyip Erdoğan’a bu ülkeye ve geçmişteki vesayet sistemine karşı çıkarak eş çıktınız. 15 Temmuz’üstelik celi ellerinizle beraber bu ülkede darbelerin bittabi yenmiş edeceğiniz gösterdiğiniz.” dedi.

Yüreğir Ekin Merkezi’nde SELIM Öğür Adana 103. İl Müracaat Meclisi Toplantısı düzenlendi. Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, DÜRÜST Tümen Genel Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve DÜRÜST Öğür milletvekilleri ile çok sayıda partili katıldı. Toplantıda mütekellim İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ülkede terörle uğraş yapılmak istendi. İnsansız albeni aracı istendi, bu ülkede predatör istendi, Amerika’dan yardım edin terörü boğalım, hani tığ ittifakız müttefikiz bize koruyucu olun bindi olun, dediler. Onurumuzla gururumuzla oynadılar. Tıpkı ülkeyi, aynı milleti, tıpkısı Küçük Asya coğrafyasını 600 sene bilcümle dünyaya gerçek götüren, tek yerde sömürge olmayan sömürge yapmayan bu milleti ezmek istedikçe ezdiler. Döndüler rahmetlik Mendres’e taşlama ettiler. Yetmedi Demirel’in eşine taşlama ettiler. Yetmedi, ilk defa ayrımsız Cumhurbaşkanının anlı secdeye gidiyor diye niteleyerek kendisini sevdiğimiz sıcakkanlılık beslediğimiz rahmetli Özal’a yapmadıklarını bırakmadılar. Yetmedi, merhum Erbakan’a sanki Libya’ya gitmiş. Konuk eş sahibinin kuzusudur, çadıra davet etmişse çadıra harcama. Bire Bir çadırı diyet meselesi haline getirip ast üst etmeye çalıştılar. Başbakanlıkta sarıklı efendilere iftar verdi diye niteleyerek neredeyse Türkiye’yi sebil etmek amacıyla ellerinden mevrut her şeyi yaptılar” diye niteleyerek konuştu.

“Rastgele şeyimizle uğraştılar”

Nazır Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Gelişigüzel şeyimizle uğraştılar. Bu ülkenin insanı sabahlara gecelere büyüklüğünde çalıştı etti, tekaüt oldu. Emekli maaşı alabilmek için akşamın saat altısında Ziraat Bankası uğrunda kuyruğa çekmek zorunda kaldı; karda, yağmurda, çamurda. Bilcümle gazetelerde okuduk, bize bunları bütün çektirdiler, zor maaşı sırasındayken kalp aksesi geçirdi, öldü diye, dondu ve öldü diye niteleyerek bunların her birini yaşadık. Bize şurası hissettirmeye çalıştılar, tığ olmadan size hiçbir şey yapmayız, kararı biz veririz. Sizin sahibiniz biziz, sizin bizim dışımızda adım atanınıza de hakaret boy bos bühtan ederiz. Erzel rüsva ederiz, akıllıcasına kusurlu majör değil beğenilmeyen ederiz, dediler. Bunların seçme birini yaptılar. Recep Tayyip Erdoğan’a bile aynısını yaptılar. Bu salona Sayın İl Başkanımızı davetiyle aynı bir tane öz üzere geldim. Eğer gelmeseydim, ülkeme, milletime, kendime şaibe yapmış olurdum. Allah sizden razı olsun, tıpkısı çevrim olsun köylü durmadınız.”

“Erdoğan’a bu ülkeye ve geçmişteki vasilik sistemine alın çıkarak sahip çıktınız”

Bakan Aristokrat, “27 Nisan’ı yaptılar korkutmaya çalıştılar anlayışsız durmadınız, Yolculuk olaylarını yaptılar gelişigüzel yeri yakıp yenmek istediler et kafalı durmadınız. Recep Tayyip Erdoğan’a ehil çıktınız. 17-25 Aralık’ı FETÖ sahtekarları yaptı köylü durmadınız. Recep Tayyip Erdoğan’a cemaat çıktınız. 6-8 Ilk Teşrin olaylarını yaptılar, Recep Tayyip Erdoğan’a bu ülkeye ve geçmişteki vesayet sistemine cebin çıkarak cemaat çıktınız. 15 Temmuz’dahi degaje ellerinizle bu arada bu ülkede darbelerin zahir mağlup edeceğiniz gösterdiğiniz. Ben müşavere meclisine gelmedim, benzeri iradenin partinin teşkilatının önünde nazikâne eğilmeye geldim. Tanrı sizden razı olsun.” ifadelerini kullandı. – ADANA

Share: