İçinde pestil bulunan ambulansı kaçıran münasebetsiz kaza yapınca yakalandı

Nevşehir’de, içinde sağlık personeli ve hastanın bulunduğu ambulansı kaçıran kaknem polisin kovalamacası sonucunda yakalandı.

Gülşehir ilçesinden hastalanmış nakleden B.K. idaresindeki 50 AAC 336 plakalı cankurtaran, Nevşehir Ihtişam Hastanesi Ivedi Servisi uğrunda, görevlilerin hastayı indirmeye çalıştığı sırada direksiyona sabık M.S. yoluyla kaçırıldı.

İsimleri öğrenilemeyen karı afiyet personeli ve hastanın içinde bulunduğu ambulansla Avanos ilçesi istikametine yönelen M.S, Zübeyde Bayan Caddesi’nde al ışıkta ve kavşakta bekleyen üç farklı araca çarptı.

Durumun bildirilmesi üzerine, polis ekipleri kaçırılan ambulansı takibe başladı.

Emniyet ekiplerinin durdurmaya çalıştığı ambulans, Karayolları 67. Bölüm Şefliği Şantiyesi alanına girdi.

Ambulansın alandaki ihdas yapıya çarparak durması konusunda polis, ruhsal tedavi gördüğü öğrenilen M.S’yi yakaladı.

Kazayı yara almadan atlatan hasta ve keyif personeli görüngü adına gelen bire bir eksantrik ambulansla Nevşehir Oran Hastanesine götürüldü.

Polis ekiplerince, bir hastanede ayakta tedavisi yapılan M.S, emniyete dayanmak amacıyla araca bindirilirken gazetecilerin “ambulansı hastalık kaçırdınız” sorusunu cevapsız bıraktı.

Ambulansın çarptığı araçlardan 71 ACP 208 plakalı aracın sürücüsü Yasin Nasip, “Al ışıkta bekliyordum, sol tarafımda de araç vardı. Ambulans aramızdan geçmeye çalışırken bize çarptı.” diye konuştu.

Share: