İBB’nin cenaze aracında 144 kilo 550 gram tütün bulunmuştu! Olayla ilişkin 3 çirkin tutuklandı

Adana Güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla savaş çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep (TAG) otoyolu İncirlik Park Yeri alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişik cenaze aracında 144 kilo 550 gram tütün taşırken yakalanan Bünyamin S. (45) ve yanındaki Ersin E.’yi (44) ile Diyarbakır’de esrarı veren H.K. isimli zat ifadelerinin peşi sıra adliyeye irsal edildi. H.K. Diyarbakır’de gayrı zanlılar ise Adana Adliyesinde çıkarıldığı gözcü barış ukubet hakimliği tarafından tutuklandı. Zanlıların dahi ifadeleri ortaya çıktı.

“DİYARBAKIR’DAN YAMAN ATI”

Cenaze aracının şoförü olan 44 yaşındaki Ersin E.’nin, ifadesinde 10 bin lira maaşla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü’nde cenaze aktarım komütatör şoförlüğü yaptığını söylediği, yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde güdücü olan N. B.’nin namına “Eğer Diyarbakır’a giderseniz Diyarbakır’dan yaman ati ihtiyacı olan varsa bu işi yapabilir. Diyarbakır’a gideceğiniz ahit beni aleniyet istersen o kişinin numarasını veririm” dediğini anlattı.

“BORCUNU KAPATAYIM, BİR KERELİĞİNE BU İŞİ YAPALIM”

Gelişigüzel yakalandıkları Bünyamin S.’nin evli olduğunu ve bankaya kestirmece 80 bin teklik borcu olduğunu anlatan Ersin E., “N.B.’nin uyuşturucu nakil işini Bünyamin’e anlattım. O bile ‘Borcumu kapatayım, bir kereliğini bu işi yapalım’ dedi. 8 Ekim’üstelik İstanbul’un belli başlı bölgelerinden 5 cenaze topladık ve saat 19.00 gibi İstanbul’dan depar yaptık. Cenazeleri Nevşehir, Kayseri, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a götürecektik. Daha evvel İBB’üstelik güdücü olan N.B.den aldığım telefon numarasını aradım ve ‘Diyarbakır’a biz geliyoruz’ dedim. Cenazeleri sırasıyla bıraktıktan sonra 9 Ekim’de Diyarbakır’birlikte sonuç cenazeyi verdik. Henüz sonra telefonla ulaştığım kendisini Davut adına tanıtan birey ile buluştuk. Davut, bize malın esrar olduğunu, 85 kilo olduğunu İstanbul’a götürdüğümüzde ise 100 bin lira nakit para vereceğini söyledi. Telefonumda gelen konuma gittim. Site içerisinde siteye girer girmez esen tarafa yanaştık ve bizim yattığımız bölüme çuvallarla-poşetlerle esrarı yükledi ve 100 bin liralık olduğunu söylediği poşeti verdi ve biz oradan hızlı hızlı ayrıldık. Biz Diyarbakır’ı çıkmadan esrardan gösterge yayılmaya başladı tığ üstelik bu çuval ve poşetteki esrarı aracın dal dara bölümüne aldık. Yolumuza bitmeme ettik, o tam Bünyamin paraları saydı. Borcu olduğundan ekolojik ortam paranın 85 bin lirasını benim bilgim ile kendisi aldı 15 bin lirasını bile ben aldım” dedi.

Share: