Husumetlisini vurup, başında sigara içen karanlık tutuklandı

KARAMAN’dahi kendisini bıçaklayan husumetlisi Zekeriya K.’yi (67) tabanca ile vurup, başında sigara içen Hayrettin Akdağ (58) tedavisinin peşi sıra gözaltına alınıp, tutuklandı.

Fenomen, 3 Eylül’de saat 10.00 sıralarında Fenari Mahallesi 293’üncü Sokak’ta meydana geldi. Evine giden Hayrettin Akdağ, sokakta 7 yıldır husumetli olduğu Zekeriya K. ile karşılaştı. Çıkan kavgada Zekeriya K., Hayrettin Akdağ’ı 2 yerinden bıçaklayarak yaraladı. Fiyat veren Akdağ üstelik tabanca ile Zekeriya K.’ye 4 halk kırıcı etti. O anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Hayrettin Akdağ’ı sigara yakıp, kanlar süresince yatan Zekeriya K.’yi aynı süre izlediği görüldü.

HUSUMET, ‘KÜFÜRLEŞME’ YÜZÜNDEN BAŞLAMIŞ

İhbarla gelen keyif ekiplerince Karaman Terbiye ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan 2 yanık, otama altına makbuz. Tedavisi tamamlanıp, taburcu olan Hayrettin Akdağ, geçmiş polis ekiplerince gözaltına alındı. İşlemleri sonrası adliyeye atıf edilen Hayrettin Akdağ, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Zekeriya K.’nin ise tedavisinin sürdüğü bildirildi. bu arada düet arasındaki husumetin 7 sene evvel ‘küfürleşme’ nedeniyle başladığı, bu süreçte tarafların yeniden 2 nöbet ‘küfürleşme’ nedeniyle birbirlerinden şikayetçi olduğu ortaya artık. Görüngü ile ilişkin sormaca sürüyor.

Share: