HDP’li bir yöneticinin “Demirtaş bu şekilde bitmeme ederse fırka dışına itilir” dediği iddiasına HDP Kayırıcı Umumi Başkan Yardımcısı Takbih Temel’den aksülamel

Kasım 2016’dan bu yana cezaevinde kâin bozuk HDP Herif Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Mersin’deki polisevine planlı saldırıyı kınaması sonrası başlayan tartışma sürerken, Ahali TV yazarı İsmail Saymaz zaman dikkat calip benzeri iddiayı köşesinde paylaştı.

“DEMİRTAŞ BU ŞEKİLDE DEVAM EDERSE PARTİ DIŞINA İTİLİR”

Saymaz kaleme aldığı yazıda ismi zikredilmeyen bire bir HDP’li yöneticinin “Selahattin Demirtaş bu şekilde bitmeme ederse öğür dışına itilir. Cezaevinden çıktığında tıpkı panele de sokmazlar. Hiçbir yerde konuşamaz. Bugünkü can kuşu abes hakeza” dediğini öne sürdü.

HDP’DEN DEMİRTAŞ İDDİASINA SERT TEPKİ

Gündeme getirilen kanıt özellikle partide balaban tepki çekti. Konuya dayalı ilk eleştiriler HDP Kol Başkanvekili Saruhan Oluç ve HDP Eş Umumi Komutan Yardımcısı Ayıplama Ana’den geldi.

“BÖYLE BİR HDP YÖNETİCİSİ OLAMAZ”

Saruhan Oluç, “Kendini gizleyip fırka içine nifak sokmaya çalışan, kendini bilmez hakeza aynı HDP yöneticisi olmaz. Bu kabul edilir bire bir söz birlikte değildir. Dideban” ifadesini kullandı.

“HDP’DE KİMSE KENDİNİ GİZLEYEREK KONUŞMAZ”

Oluç’un ardından ayrımsız eksantrik aksülamel da Takbih Asıl’den geldi. Sosyal iletişim araçları hesabından paylaşım fail Ana, “HDP’de tümce, alelhusus bile mezun olanlar celi kimliği ile konuşur, kendini gizleyerek konuşmaz. İsmini gizleyerek konuşuyorsa HDP’li değildir. Mezun tek değildir” dedi.

Share: