Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü’nden İstanbul karışma bir nice mülk için bora yağmur uyarısı! Şemsiyeleri hazırlayın

İstanbul’üstelik günlerdir muhtemel yağmurun benzeri çeşit gelmemesi, vatandaşların gelgel durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü eliyle paylaşılan 5 günlük gelgel oranlama raporu büyük rabıta gördü. Raporda, özellikle İstanbul oluşmak amacıyla bir nice diyar amacıyla boğanak yağış uyarısında bulunuldu.

ÇEKICILIK SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK NAMEVCUT

Hava Bilgisi’den yapılan akıbet değerlendirmelere göre, hava sıcaklığında büyük bir değişik beklenmiyor. Çekicilik sıcaklığı alelumum mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde vadi düz sezon normalleri üzerinde seyredeceği durum ediliyor.

Rüzgarın ise alelumum şimalli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde mağrip ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, ara sıra ölçülü kuvvette esmesi bekleniyor. Meteoroloji, boğanak yağışın beklendiği kentlerle ilişkin detayları da açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu geceleyin ilk saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın cenup ve şarki, Sakarya’nın güney, Ankara’nın şimal ve garp, Çankırı’nın günindi ilçelerinde evcil kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü marifetiyle yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu dahi zül ediliyordu. Rapora göre Marmara genelinde sağanak yağış, iş gününden itibaren enerjik olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’de çalışkan olacağı dönme ise pazartesi olarak kaydedildi. Vatandaşların dominant ve su baskınlarına alın de tetik olması uyarısında bulunuldu.

İşte Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü’nün 5 günlük hava tahmin raporu:Share: