Hatayspor, Adana Demirspor maçının peşi sıra

Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında mihman olduğu Atakaş Hatayspor’la 1-1 berabere kalan Adana Demirspor’un ustalık direktörü Vincenzo Montella, sergiledikleri mücadele için takımını kutladı.

Montella, Yeni Hatay Stadı’ndaki karşılaşmanın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında, takımının müsabaka sonuna büyüklüğünde hiç pes etmeden savaşım verdiğini belirtti.

Karşılaşmanın önce yarısında gösterdikleri futboldan hoşnut olmadığını aktaran Montella, şöyle konuştu:

“Mızıka ruhunu yansıtarak tek şekilde pes etmeden gösterdiği mücadeleden dolayı ekibimi kutlamak istiyorum. İlk yarıda sergilediğimiz futboldan hiç hoşnut değilim. Çünkü oyunu aynı ya birlikte iki çıngı fazla futbolcuyla kurmaya çalıştık. Bunu aslında biz on paralık yapmıyoruz. O yüzden bağlantılarımız az buçuk daha değişik oluştu ve rakibe suret alanda çok çatlak verdik. Esasen onların sevdiği şekilde geçiş oyununa izin verdik. Seçkin şeye rağmen ilk yarı gol yedikten sonra dahi haddinden fazla kesin iki sunum yer bulduk amma kaçırdık. İkinci yarıyla ait teknik anlamda şurası söyleyebilirim; süreklilik gösterdik. Tek şekilde kendimizi geriye çekmedik. İstediğimiz skoru yakalamaya çalıştık. Sonuna büyüklüğünde sabırlı bir şekilde bitmeme ettik. O yüzden bu devamlılığı ve mızıka oyununu gösterdiğimiz üzere futbolcularımı tebrik ediyorum.”Share: