Hatay’da katabolizma nedeniyle çevirgeç giremeyen sokaklar, kros motosikletli özel harekat polislerine can

AYKUT KARADAĞ/SİNAN BALCIKOCA – Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’a görevlendirilen hususi harekat polisleri, kros motosikletlerle hele binaların yıkılması zımnında kayıt trafiğine kapanan sokaklar ile kentin mahdut bölgelerinde asayişi sağlıyor.

Depremlerin ardından kentteki bitirmiş ve polis ekipleri, vatandaşların güvenliği üzere çalışıyor. Güvenlik güçleri, hele arakçılık ve soygunculuk olaylarını geciktirmek amacıyla muttasıl denetim gerçekleştiriyor.

Hatay’dahi görevlendirilen Itimat Genel Müdürlüğü Özel Harekat Ofis Başkanlığı bünyesindeki hususi harekat polisleri, yıkılan binalar zımnında kapanan sokaklarda veya kurgu giremeyen mahallelerde kros motosikletleriyle karakol geziyor.

Vatandaşların yürümeye dahi cesurluk edemediği alanlarda kros motosikletlerle müteharrik polislerin faaliyetleri, Anadolu Ajansı (AA) ekibince dron ve gelişim kameralarıyla görüntülendi.

“Bize dayanılmaz derecede büzük sağladı”

Depremzede Halil İbrahim Soğuksu, AA muhabirine, doğmuş tahaccüm Antakyalı olduğunu söyledi.

Bölgede çok sayıda evin yıkıldığını tamlayan Soğuksu, “Öncelikle milletimizin başı sıhhatli olsun. Çokça nazik acımız var. Çok balaban yıkımla karşılaştık.” dedi.

Soğuksu, asayiş güçlerinin bölgede fariza yaptığını anımsatarak, “Özellikle polis özel harekat ağabeylerimiz bizi burada serbest bırakmadılar. Bir Iki geçmiş şahit olduğum fon, bana demir hamaset verdi. Benzeri motosikletçi kendisine krosların neler yapabileceğini bildiğimden ufuk, polislerin motor üstünde aleniyet sokaklardan geçişleri da bize katlanılamaz derecede çekinmezlik sağladı.” diyerek konuştu.

Özel harekat polislerinin duruşundan de vatandaşların cesaret duyduğunu dile getiren Soğuksu, bu hizmetlerin sürekli olması temennisinde bulundu.

Soğuksu, “Motosikletlerle aralarda gezmeleri, bizi güvende hissettirmeleri ve gözlerindeki o pervasızlık motorla birleşince… Ben asayiş açısından sıklet yaşayacağımıza inanmıyorum. Allah’ın izniyle bilcümle yiğitlik içinde kalacağız. Bu şekilde inşallah elan bile ileriye gidebiliriz. Motosikletli özel harekat polislerimiz inşallah daha da çoğalır.” ifadesini kullandı.

Share: