Hatay Büyükşehir Belediyespor Eş Hentbol Takımı’nın gözü Avrupa kupalarında

El Topu Erkekler Süper Lig’de savaş fail Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligde üst sıralarda yer alıp Avrupa kupalarına gitmeyi hedefliyor.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Cenk Erdemli, AA muhabirine, bu zaman kadrolarına kattıkları bakir oyuncularıyla başarıyı yakalamak istediklerini söyledi.

Takımının ligde 2 yıldır savaş verdiğini anlatan Erdemli, bu zaman yeniledikleri kadroyla ligde genişlik ongun yerlere süzülmek istediklerini belirtti.

Güzel bire bir hazırlık dönemi geçirdiklerini aktaran Faziletkâr, şöyle konuştu:

“İki sezondur Süper Lig’da savaş ediyoruz. Geçen yıl hedefimiz ligden düşmemekti, ilk 8’birlikte bitirdik. Bu sene henüz evire çevire ayrımsız kol kurduk ve hedefimiz, başarabilirsek Avrupa kupasında mücadele etmek. Geçen seneki kadromuzdan 7-8 oyuncuyu gönderdik. Bu sezon fire kalan yerlere elan dolgunca oyuncular alarak sezona başladık. İyi takviyelerle mebzul benzeri topluluk olduğumuzu düşünüyorum. Takıma gelenlerin çoğu kariyerli ve hedefi olan sporcular, umarım onlarla istediğimiz hedefe ulaşırız.”

Cemal Kütahya: “Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var”

Kullanılmamış transferlerden milli hentbolcu Cemal Kütahya, hedefleri ve iyice aynı yapılanması mevcut takıma karışma olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Takımdaki itiyat ortamının haddinden fazla gür olduğunu, bunun dahi periyot geçtikçe sahaya yansıyacağını anlatan kabadayı Cemal, “Bu sene play-off sistemi var. Alışılagelen sezon bittikten sonradan ilk 8 bando zat ortada play-off oynayacak. Onun için tabur çok uzun olacak. Bando olarak hedefimiz öncelikli kendisine ilk 4’te bitirerek Avrupa’ya gidebilmek. Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var. Umarım sezon böylecene Avrupa’ya giden takımlardan biri üstelik biz oluruz.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Emre: “Hedefimiz ligi en üst sırada taahhüt etmek”

Beykoz Belediyespor’dan alıntı edilen kaleci Mehmet Emre dahi takımdaki yardımlaşma ve arkadaşlığın en son düzeyde olduğunu belirtti.

Ligin iddialı takımlarından biri olduklarını dile getiren Mehmet, şunları kaydetti:

“Bu sezonun çokça zor olacağını düşünüyorum. Bu zaman 7-8 modül iddialı olma çabası içerisine giren mızıka olduğunu görüyoruz. Tığ birlikte o takımlardan biriyiz. Hedefimiz ligi en üst tam bitirmek. Henüz ilk Avrupa kupalarında oynadım. Geçen yıl Beykoz Belediyespor’üstelik uğraş ediyordum, orada Türkiye Kupası’nı aldık. Başarıya haris kulüplerde savaşım etmeyi çokça seviyorum. Rakiplerimiz çok mütehammil amma tığ de elimizden gelen bildirme mebzul mücadeleyi verip şayet başarabilirsek Avrupa Kupası’na gitmeye çalışacağız.”

Share: