Hamdi Alkan’ın annesi hayatını kaybetti

Tekellüf aldığı projelerdeki başarısıyla adından meze ettiren yönetmen ve oyuncu Hamdi Parafin, ayrıntılı süre Hatay’da tehlikeli bakımda artan annesini geçtiğimiz günlerde İstanbul’daki özel tıpkısı hastaneye getirdi. Bire Bir süredir güç bakımda otama gören esas, cemaziyelevvel akşam ezanı yaşamını yitirdi.

“ZAHTER KOKULU ANTAKYA ÖLDÜ, SEN AĞIR SIKLET BAKIMDA UYUYORDUN”

Instagram hesabından annesiyle aynı fotoğrafını yayınlayan Alkan, şu ifadeleri kullandı: “Annem veda.. Canım annem geri akşam emrihak etti. Öylesine zor beş on kim anneciğim günlerdir akan gözyaşlarıma şimdi senin yokluğunun acısı eklendi. Aylardır sevimli tutundun. Memleketin Antakya depremde yıkıldı bulunmayan oldu. Akranların arkadaşların tanıdıklar göçen binaların altında kaldı. Çıkabilenler şehirden göçtü. Çıkamayanlar, çıkarılamayanlar bu dünyadan göçtü. Sami emmi öldü, Şaul emmi öldü, doktor Bessam öldü. Zahter itirli Antakya öldü. Bunları ayırt etmeyeceğin tıpkı hastalıkla tehlikeli bakımda uyuduğun amacıyla buruk bir mutluluk duydum beni affet.”

“BİR HAFTA ILK ARAMIZDAN AYRILSAYDIN BİZ DE ANTAKYA’DA OLACAKTIK”

“Anca günlerden geçiyoruz ki anneciğim hareket ihtimal bitiyor ama yüreklerimizdeki kırık kırıklarını cahilce çabalarla derinleştirmeye çalışanlar var. Sen esbak aramızdan ayrılarak benzeri nöbet elan esas kendisine bizi korudun. Çokça değil tıpkısı hafta ilk seçme öz domestik durumunda iken aramızdan ayrılsaydın ihtimal bizde Antakya’da olacak deminden ise bu dünyada olmayacaktık. Şehirler yıkılır gitgide yenileri nesir edilir. Amma o şehri kent yapan ruhu satın alacağınız inşa edeceğiniz hangi bire bir meydan hangi dahi bire bir mülk birimi bu evrende kâin değil. Bu yüzyılları, binyılları gerektirir. O can kuşu sanatla, eğitimle sabırla dokunmak dürtmek oluşur. Ben şu dakika hayattaysam bunun sebebi gine sen oldun anneciğim. Ve çok sevdiğin Antakya’yı baştan keyiflendirmek için gitmek sana sözüm olsun. Yekpare bölgede kim canlarımıza nefesim yettiğince gürültülü girmek sözüm olsun. Seni Antakyalılığımın hoşgörüsü, sıcaklığı, samimiyeti ile uğurluyorum. Dirlik içinde uyu.”

Share: