Hak Bakanı Bozdağ Gaziantep Kıran Eş Güdüm Merkezi’ni görüşme etti

Türe Bakanı Bozdağ Gaziantep Kıyamet Koordinasyon Merkezi’ni müzakere etti

GAZİANTEP – Kahramanmaraş depremlerinden yeryüzü çok etkilenen yerlerden olan Gaziantep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde tetkik işleyen Nazır Bozdağ, “İslahiye’deki hak hizmetlerinin sunumunda her ülkü yoktur’ dedi.

Doğruluk Bakanı Bozdağ, Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ve İslahiye ilçesini musahabe etti. Nurdağı ilçesinde bulunan akse ve eş güdüm merkezinde planlı icraat ve ilçedeki doğruluk sisteminin işleyişi karşı bilgiler düzlük Bozdağ henüz bilahare ise depremzelerin kaldığı çadırlarda tetkik yaptı. Icra Vekili Bozdağ, Nurdağı’nın peşi sıra İslahiye ilçesine geçti. İslahiye kriz ve eş güdüm merkezinde derinti fail Icra Vekili Bozdağ, ilçedeki hesaplı icraat ve doğruluk sisteminin işleyişi için uzun hikmet aldı.

Nazır Bozdağ, çıkışta yaptığı basın açıklamasında ise İslahiye ilçesindeki adalet hizmetlerinin işleyisinde ayrımsız sav olmadığını belirterek, “Hareket felaketinden sonraları enkazların kaldırılması enkazların altından insanlarımızın sağ selamet kurtarılması koyu tıpkı emek yürütüldü ve bu proses tamamlandı. Şuan çöküntü sonrası icraat yürütülmekte, İslahiye’da üstelik Bursa Valimizin koordinasyonunda kudretli aynı koordinasyon faaliyeti yürütüldüğünü yerinde gördüm. Buradaki çalışmaların aynı düzen kapanca vatandaşlarımızın ümit ve istekleri dikkate alınarak yürütüldüğü barınma ve özge sorunların çözüldüğünü gördük. Onun içre koordinasyon gerçekleştiren nadir valimize benzeri şekilde Gaziantep valimize ve bu birimde görev eden temas arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bundan ahir süreçte dahi İslahiyeli vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayacak adımlar atılacaktır. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı kadar 1 yıl içerisinde İslahiye’da konutların oluşturulması vatandaşlarımızın daha emin konutlara geçmesi sağlanacaktır. Yıpranmamış bir İslahiye kullanılmamış bir rüya kullanılmamış tıpkı dönme burada inşallah yapılacak çalışmalarla başlayacaktır. Bunun süresince ant ve sabra gerekseme olduğunu bile açıktır. İslahiyeli kardeşlerimle hükümetimize bu zamanı tanıyacaklarına inanıyorum. Tekrardan eski olsun dileklerimi iletiyorum. İslahiye’birlikte hak hizmetlerinin sunumunda herhangi bir sevgili ve yüklülük söz konusu değildir. Felaketin yaşandığı andan itibaren üstelik adliye hizmetleri eksiz tıpkısı şekilde yerine getirilmiştir. bundan sonra de hesabına getirilmeye devam edecektir” diye konuştu.

Bölgedeki adliye binaları için de mufassal vukuf aldı.

Share: