Hak Bakanı Bekir Bozdağ Yozgat’ta konuştu: (2)

Hak Bakanı Bekir Bozdağ, muhalefetin millete tek proje sunmadığını belirterek, “Bir Tane dertleri var, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a duydukları acı hedef ve nefret.” dedi.

Yozgat Belediyesinin esas atma ve şişman küşat töreninde mütekellim Bozdağ, 6’lı masaya yönelik eleştirilerde bulundu.

Bozdağ, 6’lı masaya 7’li masa dediğini belirterek, “Ego buradan Yozgat’ın hanımlarına, beylerine soruyorum; Bu 7 önder, 7 can, 7 parti Allah aşkına söyleyin, eskimemiş kendisine ne söylüyorlar? Millete rüya kendisine neyi vaat ediyorlar? Hangi projeyi milletin önüne koyuyorlar? Lacerem gerçekleştireceklerini anlatıyorlar? Milletin huzuruna getirdikleri yegâne bir proje var mı? Namevcut. Millete verdikleri ayrımsız rüya var mı? Yok. Yıpranmamış söyledikleri bir husus var mı? O bile yok. Yegâne dertleri var, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a duydukları felaket maksat ve tiksinti.” diyerek konuştu.

Masa etrafında toplananların bir tane motivasyon kaynağının ülkenin Cumhurbaşkanına duydukları maksat, tiksinme ve antagonizm duyguları olduğunu dile getiren Bozdağ, şunları kaydetti:

“Bir reis kadrosu, partiler motivasyonu, sadece ülkenin Cumhurbaşkanını devirmek amacıyla olursa bunlar proje sunarlar mı millete? Motivasyonu hizmet olacak, motivasyonu iz olacak, motivasyonu ülkeye vermek olacak ki orada ser yorsunlar. Şimdi bilcümle birlikte toplanıyorlar, kinlerini ve nefretlerini emare edinmişler, onun ardı sıra koşuyorlar dahi koşuyorlar. Ego Yozgatlı hemşehrilerime soruyorum, kinini ve nefretini, düşmanlığını beyyine edinen siyasilerin, kişilerin, kendilerine, ailelerine, ülkelerine, milletlerine zerrece faydası evet mu? Olmaz. Bunların bırakın ermiş Türk milletine faydasını kendilerine de ayrımsız faydaları olmadığı haddinden fazla aşikar. Onun amacıyla bu faydasızlardan kâr beklemek da ipsiz sapsız ayrımsız çabadır. Onların öz etrafında toplananlar varsın anca veya böyle düşünsünler. Eren Türk milleti kimin müfit, kimin dokuncalı olduğunu, kimin Türkiye’ye kazandıracağını, kimin da Türkiye’ye kaybettireceğini çok ferah biliyor.”

“HDP’ye ayrımsız nazır illet verilmesin?” diye niteleyerek izah yapan kimi CHP’lilerin olduğunu söyleyen Bozdağ, “Bunlar nedeniyle de tartışmalar imdi. Yozgat’ın alp evlatlarından Dokuz Canlı Özışık kardeşimiz de Yozgatlıya yaraşan ayrımsız gururlu kurum ortaya koydu. Buradan Kavi Özışık başkanıma esenleme olsun diyor, çalımlı tavrını ben üstelik alkışladığımı hikâyelemek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Hangisi CHP?”

Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yozgat’ta yaptığı konuşmasında “Kandil’i başlarına yıkacağım” sözünü anımsatarak, şöyle bitmeme etti:

“Henüz bilahare Van’a gitti, ‘Demirtaş’ın erkin bırakılmasını talip peşime takılsın.’ Orada ayrı, burada ayrı konuşuyor. Deminden da HDP’ye verilecek bakanlıkları konuşuyorlar. Ego buradan benzeri öğün elan soruyorum, hangisi CHP? ‘HDP’ye bakan verelim’ diyen mi makul CHP’dir? Yoksa ‘Kandil’i başlarına yıkarım’ diye niteleyerek Yozgat’ta kükreyen mi akıllıcasına CHP’dir? Yoksa ‘Demirtaş’ı, Kavala’yı falanı filanı azade artırmak istiyorsanız bize takılın’ diyen mi akıllıcasına CHP? Biraz elan doğrudan soruyorum, hangisi Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün kurduğu istikamette revan CHP’dir? Bunlar hangisi ego anlamıyorum. Aziz Türk milletine de buradan sesleniyorum, gelişigüzel gittiği içtima nabzına göre mütekellim, kendini dinleyenlere bakarak birlik kuran, onları coşturan siyasetin bu ülkeye dahi zerrece faydası olmamıştır? Neyseniz o olun. Kuşkusuz bakıyorsanız öyle bakın. Şüphesiz duruyorsanız anca durun. Yozgat’ta üstelik söylediğinizi, Diyarbakır’da de söyleyin, Ankara’üstelik bile, Edirne’üstelik da söyleyin. Bizim farkımız burada, biz bu ülkenin 81 ilinde hep kaymakamlık ve beldelerinde tıpkı cümleleri kuran, tıpkısı ifadeleri kullanan, bir düşünceyi paylaşan ve 81 ilden alkış talip ve onların yakarış ve desteğine arzulu olan tıpkı kadroyuz.”

Memleketi ideolojilere bakarak, bambaşka ayrıksı anlayışlara göre kamplara ayırmanın bu ülkeye tek faydasının geçmiş dahi olmadığını, zaman dahi erte da olmayacağının altını çizen Icra Vekili Bozdağ, “Ben buradan 6’lı masanın fotoğraflarını değerlendirdiğimde mahsus kim CHP’den haddinden fazla üstelik rahatsız olanlar oluyor. ‘Oturuyor, kalkıyor, 6’lı masa diyor.’ Ben oturup kalkmıyorum ki oturup koruyucu sizsiniz. Temas kamer masanın davetçisini belirleyen sizsiniz, oraya gidip oturan sizsiniz, fotoğraf çektirip, kemirmek yiyip, çay içip hangi konuştuğunuzu millete açıklamadan oradan çıkıp giden sizsiniz.” değerlendirmesini yaptı.

Bozdağ, “7’li masayı siz icat ettiniz. Cumhur Reisi adayını konuşuyorsun, açıklayın o ahit yahut bambaşka tıpkı husus söylüyorsunuz, açıklayın o antlaşma. Neyi düşünüyorsanız bu millete açıklayın. Milletten gizlediğiniz, sakladığınız aynı öz varsa onu birlikte bu muazzez millete söyleyin. Söyledikleri birlikte bulunmayan. Cumhurbaşkanı adayları ki? Bulmaca üzere arayın bulun. ‘Şu da olur, bu bile tamam, o bile tamam. Onda mı? Şunda mı? Bunda mı?’ Adeta bulmacaya döndü. Bulan var mı? Bulunmayan. Bilici var mı? Bulunmayan. Niye gizliyorsunuz? Yıpranır diye niteleyerek mi? Yoksa başka bambaşka hesapları mı var? Onu de bilemeyiz.” ifadelerini kullandı.

“Bunlar elan şimdiden yumruklarını sıkmış”

Bozdağ, Türkiye’ye 2023’ten sonraları 7’li benzeri koalisyonun vaat edildiğini dile getirerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şimdiden genel başkanlar, ‘Cumhurbaşkanı neyi yapacak, neyi yapmayacak, hangi yetkilerini kullanacak, hangilerini devredecek, kime hangi kadar bakanlık, hangi kadar bürokraside tevzi yapılacak?’ Bunu konuşuyorlar. Şimdiden kerameti bizatihi taşınır, milleti namevcut sayıp sandığı yok sayıp adeta seçimi nail kabil beyefendiler oturmuşlar, ‘Cumhurbaşkanının yetkilerini lacerem tırpanlayacağız, bakanlıkları elbet taksim edeceğiz, bürokratları bittabi dağıtacağız?’ Bunun hesabını yapıyorlar. Yahu bunlar daha şimdiden yumruklarını sıkmış, birbiriyle kavgaya amade vaziyette perese almış durumda. Bunlar bu ülkeye tıpkısı faydalı getirebilirler mi? Aynı yararları dokunabilir mi? Geçmişi hatırlayan dizge buradan bunu görüyor ve bunu anlatım ediyor. Ego birlikte buradan tıpkı kat daha bu ülkenin koalisyonlara dönmeyeceğini ve koalisyon hükûmeti fotoğrafı çektirenlere müsaade vermeyeceğini huzurlarınızda bire bir defa elan beyan etmek istiyorum.”

Konuşmaların ardından esas atma ve açılışlar gerçekleştirildi.

(Bitti)

Share: