Gülben Ergen “Taha Duymaz hayatını kaybetti” dedi, bacı Semiha Duymaz’dan tekzip geldi

Pazartesi haset Kahramanmaraş biçim üssü meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler, 10 ilimizde kırıcı yıkımlara bozukluk oldu. Hatay’da güçlü içtimai iletişim araçları fenomeni Taha Duymaz ve ailesi da gerileme altında kaldı. Günlerdir malumat muhtemel Duymaz’ın yaşamını yitirdiği öğrenildi.

“YETİŞEMEDİK, KURTARAMADIK SENİ”

Yer Sarsıntısı bölgesine her an depremzedelerin beraberinde olan hanende Gülben Akil Baliğ, Instagram hesabından Taha Duymaz’ın videosunu yayınlayarak “Yetişemedik sana canım çocuk… Kurtaramadık seni” dedi. Twitter hesabından Taha Duymaz’ın bulunduğu enkazdan ara sıra vatandaşların kurtarıldığını belirten Ergen, “Günlerdir Taha’yı kurtarmaya revan ekiplerin yolda ‘ses geliyor’ mesajı ile durup ne kadar haddinden fazla fert kurtardığının konusunda mevrut bilgi. Taha’yı kurtaramadık, yetişemedik, kaybettik amma onun yolu çok birey kurtardı” ifadelerin kullandı.

TAHA DUYMAZ’IN ABLASI YALANLADI

Gülben Ergen’in paylaşımı sonrası toplumsal medyada Taha Duymaz’ın ölüm haberi süratle yayıldı. Adlı aşçı CZN Burak ise çöküntü başında Taha Duymaz’ın ablasıyla videoteyp yayınlayarak iddiayı yalanladı. Duymaz ablası, yaptığı açıklamada: “Şu an bekliyoruz, asılsız haberlere inanmayın. Biz burada umutla bekliyoruz. Hakeza haberleri okuyunca bundan sonra panikliyorum ve oraya gitmeye çalışıyorum. Ekiplerin işlerini engellemek istemiyorum. Lütfen paylaşım yapmayın” dedi.

BAHIR ULUĞ: TAHA’NIN OLDUĞU BİNANIN ÜZERİNE BİR BİNA HENÜZ YIKILMIŞ

Depremzedeler amacıyla günlerdir arkalama toplayan ve bölgeden mevrut haberleri sıkça toplumsal medya hesabından takipçileriyle paylaşan hanende Bahir Uluğ, geçmiş bölüm Taha Duymaz’la ilgili açıklama yapmıştı. Taha Duymaz’ın olduğu binanın üstüne bir yapı elan yıkıldığını ve balaban vinçlere gerekseme duyulduğunu söyleyen şarkıcı, “Bölgeye vinç gönderdik, haber bekliyoruz” demişti.

YAYINLADIĞI VİDEOLARLA TANINDI

Taha Duymaz, 1 Ilkgüz 2003’te Hatay Yayladağı ilçesinde dünyaya geldi. 7 kız 5 koca kardeşi olan Duymaz, maddi imkanlar yüzünden 4. sınıfta okulu bırakmıştır. Toplumsal medya hesabından yayınladığı yemek videolarıyla maruf Taha Duymaz’ın arz şişman hayali lokanta tutmak.

Share: