Gram kızıl yükselişini sürdürüyor

Cuma haset ons fiyatına koşut ayar kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,5 artışla 1.017,3 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, kullanılmamış güne da yükselişle başlamasının peşi sıra saat 10.50 bakımından önceki kapanışının yüzdelik 0,1 üstünde 1.018,2 liradan prosedür görüyor.

Tıpkı dakikalarda çeyrek altın 1.670 teklik, cumhuriyet bile 6.824 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, su dakikalarda geçmiş kapanışa göre yüzde 0,1 azalışla 1.764,6 dolardan prosedür görüyor.

Analistler, özellikle ÇAKER’birlikte açıklanan akıbet verilerin toptan resesyona ilgilendiren endişeleri artırması ve buna paralel KUL Kalıp Bankası’nın (Fed) daha korkulu getiri artışına gideceği beklentilerinin geçen hafta zer fiyatlarını desteklediğini söyledi.

Bu hafta Fed yetkililerinin sükûnet ve gelecek çağ mülk politikası için yapacağı değerlendirmelerin yanı sıra hafta süresince İngiltere Forma Bankası’nın faiz kararı ile çetin fen ve bilgelik gündeminin takip edileceğini anlatım fail analistler, bugünün haber gündeminde, acun genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi verilerinin öne çıktığını kaydetti.

Analistler, beceri açıdan altının ons fiyatında 1.750 doların bindi, 1.790 doların dayanım konumunda bulunduğunu bildirdi.

İnfo Envestisman Foreks bülteninde, ‘Hafta başı 1727 seviyelerinden başlayan ons zer, hafta boyunca gösterdiği kademeli artışlarıyla haftayı mart ayının başından bu yana ilk defa yüzde 2,23 artışla 1765 seviyesinden tamamladı. Bu artışın arkasında, zayıflayan dolar ve sakıt tahvil getirilerinin yanında, ESIR’nin maharet namına resesyona girmesi, zer eroin yatırımcılarını altına iten bilek oldu. Sabık hafta piyasalar Fed Nema kararını ve arkası sıra bölgeden gelen tahaccüm verisini strateji etti. Beklentilere paralel 1980 yılından bu yana peş peşe yaptığı 75 baz fakül repo artışıyla Fed, eli sıkı politikasına bitmeme etti ve arkası sıra gelen tahaccüm verisi almanak bazda 0,9 daraldı ve ESIR ekonomisi maharet kendisine resesyona girmiş bulundu. Kaynak Bakanı Janet Yellen, enflasyonu dizginlemek namına muteber politikalarda ekonomide tıpkı yavaşlama görülmesi muhtemel ve akseptans edilebilir olduğunu belirtti ve bu durumun ülkenin resesyona girdiği anlamına gelmediğini vurgulayarak resesyonu reddetti. ÇAKER ekonomisi 2 çeyrek altın yoğun daralmasıyla piyasalarda, repo artışlarında bire bir yavaşlama benzer beklentisi oluştu ve ons değerli bu durumundan artı etkilenerek ayar kazandığını söyleyebiliriz. Bakir güne 1764 seviyesinden başlayan ons altında piyasalar, TSİ 17:00’birlikte BENDE’den ati olan ISM İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi(PMI) yakından strateji edilecektir. XAUUSD grafiğini beceri kendisine inceleyecek olursak 1771 – 1790 – 1810 seviyeleri direnç noktaları yerine; 1757 – 1745 – 1732 seviyeleri ise bindi noktaları yerine izlem edilebilir.’ denildi.

A1 Capital Envestisman bülteninde, ‘Gram Değerli’üstelik yükseliş eğilimi Cuma Namazı günüde enerjik oldu ve haset %0.46 ayar kazanımı ile 1017.26TL’den tamamladı., Teknik göstergelerde zait zevahir korunuyor. Fakat bazen bodur vadeligöstergelerin müfrit kurum seviyelerine yükselmiş olması ve sonuç günlerde faal olan alımlar ile gücük vadeli dirençlere yaklaşılmış olması kar satışları açısından risk oluşturuyor. Dönüş içi hareketlerde İlk direnç noktası olarak 1033 TL seviyeni izlem edeceğiz. Bu seviyenin aşılması sonrasında ise 1042- 1058 TL dirençleri hedeflenebilir.
Ons/Kızıl’üstelik tepki hareketi etkisini sürdürürken, Cuma Namazı %0.58 oranında değer kazanımı ile 1766’dan kapanış gerçekleşti. Geçtiğimiz hafta canlı olan aksülamel hareketi sonrasında güdük vadeli göstergeler baş döndürücü kurum seviyelerine kazanmış durumda. Fakat göstergelerde şimdilik kemiksiz aynı yavaş kaybı görülmüyor 1758$ seviyesi evvel bindi noktası adına izlem edilebilir. Bu seviyenin üzerindeki hareketlerde ise 1787 ve 1805 seviyelerini ense dirençler olarak verebiliriz.’ denildi.

Dolarda yükseliş sürüyor

 

Share: