Görele Belediyespor Avrat El Topu Takımı’nda amaç Avrupa

El Topu Kadınlar Süper Lig’de savaşım fail Görele Belediyespor, altyapıdan yetişen oyuncularıyla bu zaman başarıyı yakalayıp Avrupa kupalarına karışmak istiyor.

Giresun’un Görele ilçesinde gençleri spora yönlendirmeyi ve bu gençler arasından yetişecek kalburüstü sporcuları kadrosuna katmayı amaçlayan, Süper Lig’de 4 sezondur mücadele fail yeşil-beyazlılar, güzeşte sezonu 7’nci tam bitirdi.

Bu sezona galibiyetle kazanmak isteyen Görele Belediyespor, ligin önce haftasında 11 Eylül Pazar haset sahasında Tekirdağ Spor ile karşılaşacak.

Takımda yabancı aktör namevcut

Takım antrenörü Mehmet Yüce Binen, AA muhabirine, güzeşte sezon ligi ılımlı sıralarda, istedikleri yerde bitirdiklerini belirterek, bunun yanında gençleri bile takıma kazandırdıklarını söyledi.

Geçen aydan itibaren dolgunca tıpkı hazırlık devresi geçirdiklerini tabir eden Binen, takımda revizyona giderek 5 sportmen ile yolları ayırdıklarını, 3 oyuncu para aktarımı ettiklerini, altyapıdan üstelik 3 oyuncu takviyesi yaptıklarını aktardı.

Binen, takımda yabancı aktör olmadığını dile getirerek, “18 kişilik takımda 8 oyuncu devlet dışından, kalın kafalı artan oyuncuların tüm Görele’den, altyapıdan sâdır oyuncular. Bizim temel hedefimiz buradaki sporcularla ligde muvaffakiyet yakalayabilmek, şu anda haddizatında hedefimizin bilcümle üstündeyiz. Bundan sonraki iri hedefimiz, öncelikle kadromuzu koruyup, geçmiş 4’te vadi alıp Avrupa’üstelik oynamak.” diyerek konuştu.

Hedeflerine ulaşmanın kolay olmadığına dikkati calip Binen, “Bu sezon ligde kırıcı yatırım yapan 4 topluluk var ama biz oyuncularımıza, taraftarımıza güveniyoruz. Hedefimiz bu sene Avrupa’ya süzülmek, bunun için birlikte elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Mürtefi Binen, kulübün asıl projesinin kız çocuklarını sporla takdim etmek olduğunu bile vurgulayarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Tığ bunun üstünde yoğunlaştık. Şu ana büyüklüğünde 4 almanak süreçte bu projenin içerisinde meydan düzlük çocuklardan 5’ini üniversiteye yerleştirdik. Bu çocuklar Süper Lig’bile düz aldıkları için BESYO kabilinden bölümlerde aynı üstünlük sağlıyor. Bu avantajla çocuklar, üniversiteye yerleşti. Önümüzdeki yıl 5 çocuğu daha üniversiteye sokmayı hedefliyoruz. Ondan ahir yıl bu nüsha 10 olacak. Bununla bu arada enfrastrüktür yapılanmasını yaparken ligde üstteki da tıpkısı yer bulabilirsek değme husus çok pir olacak diyerek düşünüyorum.”

Canlı bir takıma topluluk olduklarını belirten Binen, “Egzersiz tempomuz çokça yüksek oluyor, canlı oyunculara akıllıca bire bir iş sistemimiz var. O nedenle cahillik aşısının tutmama kabilinden tıpkısı şansı bulunmayan, tutmak zorunda çünkü gençlerin sayısı çok.” ifadelerini kullandı.

Serpil Abdioğlu: “Evimizde galibiyetle lige yutmak istiyoruz”

Takımın kalecisi ve Karı Plaj Hentbolu A Milli Takımı oyuncusu Serpil Abdioğlu, kendilerini el tıpkısı ligin beklediğini söyledi.

Ligin bu hafta başlayacağını anımsatan Serpil Abdioğlu, “Kişi evimizde galibiyetle lige kaldırmak istiyoruz. Bunun üzere taraftarın desteği bile haddinden fazla yüce, herkesi maça bekliyoruz. Sahada 7 yaşama mücadele ediyoruz ihtimal amma taraftarla daha arzulu mücadele etme şansımız oluyor.” diye niteleyerek konuştu.

Serpil Abdioğlu, milli takımda olmaktan haysiyet duyduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“O formayı nerede olursa olsun çekmek çekicilik donör. Tığ güre aynı kadroya sahibiz, gençlere emsal olmak zorundayız, yaptığımız çalışmalarla, davranışlarla, mücadelelerle örnek olmak zorundayız. Görele’de hentbolun daha ileriye gitmesi üzere gençleri elan ferah yerlere vurmak amacıyla tığ dahi elimizden geleni yapıyoruz.”

Ayşenur Kişmiri: “Yaz boyu haddinden fazla çalıştık”

Sol kanat oyuncusu Ayşenur Kara ise ligdeki hedeflerinin art sıralarda düzlük almak olduğunu ifade etti.

“Yaz boyu haddinden fazla çalıştık.” diyen Ayşenur Esmer, “Hafta sonu oynayacağımız maçta da inşallah galip geliriz. Milli takımda da hedefim rastgele ahit orada avutmak, önce 7’dahi kısaltmak. Takımda küçüklerimiz bizi örnek alıyor, kendileri üstelik rastgele devir orada almak istiyor, inşallah onlar üstelik ilerler ve güzelce işler yaparlar.” değerlendirmesinde bulundu.Share: