Gönüllüler depremzedeler için seferber olmaya bitmeme ediyor

Gönüllüler depremzedeler amacıyla seferber olmaya bitmeme ediyor

Çadır ve arkalama ulaşamayan köylülere STK’lar yetişti

ŞANLIURFA – Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde küsurat vatandaşlar üzere, çok sayıda Sivil Cemiyet Kuruluşu sahada müzaheret faaliyetlerine bitmeme ediyor.

Asrın felaketi yerine adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası, depremzedelere yardıma koşan ve bir tane canevi olan Türkiye halkı, yaraların sarılması için dahi yardımlarına bitmeme ediyor.

Türkiye ve Dünyanın bir nice ülkesinde yapılan yardımlarla özelikle kent merkezlerinde kalan depremzedelerin ihtiyaçları karşılanırken, köylerde artan bir nice vatandaş ise bu yardımlardan yeterince yararlanamıyor.

Köylerde kalan depremzedelere STK’lar ulaşıyor

Adıyaman’a sadık Kesecik köyünde mütezayit vatandaşların yardımına merkezi Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde kâin İyilik Sensin Derneği gönüllüleri ulaştı. Birkaç ailenin evet bir tane çadırda, yada traktör römorkların da istop etmek zorunda kalan depremzedelere deri temin etti. Gönüllüler köye götürdükleri çadırları üstelik kurarken, köylülerin gerekseme duyduğu soba, azık ve hıfzıssıhha malzemeleri de yanında götürdü.

‘Depremin evvel gününden bu yana sahada olduklarını ve yaraları sarmaya çalıştıklarını’ belirten, topluluk gönüllülerinden Osman İzol,” Geçtiğimiz günlerde meydana mevrut sarsıntı sonrasında, depremde engel gören vatandaşlarımız açısından alçak teessürat yaşanmaya başlandı. Şimdi bizde Adıyaman’ın kesecik köyüne geldik. Burada kıygın vatandaşlar köye sığınmışlar, bizde onlara çadır ve besin malzemesi getirdik. Depremin ilk gününden bu yana İyilik Sensin Gönüllüleri kendisine cins olduğu mertebede mağdurlara ulaşmaya çalışıyoruz ve yaralar ağız ağıza sarılıncaya kadarda sahada olmaya devam edeceğiz. Köyümüze getirdiğimiz çadırları belirlenen noktalara kurduk.

Share: