Göksu travertenleri Giresun’un Pamukkale’si oldu

Göksu travertenleri Giresun’un Pamukkale’si oldu

GİRESUN Giresun’un Dereli ilçesinde firuze rengi ve travertenleriyle Pamukkale’yi mail “Göksu Travertenleri” ve “Gökçe Göl” günce 3 binden aşkın domestik ve yabancı ziyaretçileri ağırlıyor.

İlçenin Pınarlar köyünde İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce hesaplı proje ile Göksu Travertenlerinin asıl değeri korunarak ayazlık şeklinde göletler oluşturuldu. Mineralli suların aktığı alandaki yürüyüş yolları beyaz rengi alırken, göller ise turkuaza büründü. Görünüşü ile Pamukkale travertenlerini mümasil Göksu Travertenleri, Mavi Göl’ün birlikte Giresun’un arz haddinden fazla görüşme edilen turizm alanlarından birisi haline geldi.

Giresun İl Hususi İdaresi marifetiyle işletilen ve günce 3 binden fazla kişinin görüşme ettiği Göksu Travertenlerini konuşma ücreti ise 10 TL adına alınıyor.

Giresun turizmine Semavi Göl ve Göksu Travertenlerinin derece kattığını tamlayan turizmci Cengiz Fison, “Aynı turizm işletmecisi olarak Giresun’un tabii güzellikleri ortada meydan düzlük Semavi Göl ve Göksu Travertenleri ayrı bire bir değer katmıştır. Genlikle turizmciler murat üzerine bu yerleri buyurmak isteyenler için turlar düzenliyor. Ancak elan aşkın ülfet için tanıtım ve devir gerekiyor bir birlikte bu turizm alanlarında çalışanların turizm eğitimi almış kişiler olması oldukça önemlidir. Talimli kişilerin vereceği hizmet turizmi henüz bile yukarılara taşıyacaktır. Turizm benzeri hizmet sektörüdür ve bakım memnuniyeti getirmelidir” dedi.

Göksu travertenlerinin gelişigüzel geçen sene henüz bile güzelleştiğini tamlayan İmdat Yara ise, “Geçen yılda gelmiştim ancak bu yıl çokça daha fena hâlde tıpkı arkaç mevrut. Her geçen sene güzelleşen daha üstelik bent calip aynı hal alıyor. Herhangi Bir fırsatta gelip sodalı suda yürümek buranın güzelliğini bağışlamak istiyorum” ifadelerine saha verdi.

Öte yandan Giresun İl Hususi İdaresinden yapılan açıklamada ise, ziyaretçilerin memnuniyeti için çalışmaların bitmeme ettiği, kullanılmamış soy sularla bu arada traverten alanlarının genişletildiği ve otopark alanı etme çalışmalarının sürdüğü belirtildi.Share: