Giresun domestik haberi | Giresun bozuk saylav ve Sağlık Bakanlığı müsteşarı Ergun Özdemir’e son görev

Giresun’un 19. ve 20. çevrim milletvekili ve Sağlık Bakanlığı bozuk müsteşarlarından Dr. Ergun Özdemir vefatının ardından sonuç yolculuğuna uğurlandı.

Giresun’birlikte 1991-1995 umumi seçimlerinde ANAP ve DYP’den 19. ve 20. Dönemlerde milletvekilliği eden Dr. Ergun Özdemir tıpkısı süredir tedavi gördüğü biaman hastalığa yıprak düştü. Hayatını kaybeden Dr. Ergun Özdemir için Giresun merkezde Hacı Miktat Camiinde tören düzenlendi. Planlı törene Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu, DOĞRU Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, DÜRÜST Fırka Giresun Milletvekili Mesabe Münevver, siyasi parti temsilcileri, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Planlı törende müracaat işleyen SELIM Parti Umumi Komutan Yardımcısı ve İstanbul Saylav Nurettin Canikli, “Her şeyden önce çok gür bir büyüklük adamıydı. Giresun halkının kendisine verdiği hoppadak Giresun ve Giresunlular için kullanmış olmasının sonuçlarını görüyoruz. 25 yıl sonradan bile halen yaptığı hizmetler konuşuluyor. Şu gök kubbede aynalı tıpkısı seda bırakmasını bereketli bildi. Bize hizmet noktasında kat sayı oldu. Bize, bir nice herif tarafından ‘Ergun abimiz gibi hizmet yapın’ deniliyor. Allah’tan namına yağmur diliyorum” ifadelerine vadi verdi.

Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun Belediye Reisi Aytekin Şenlikoğlu ve SELIM Tümen Giresun Saylav Kadir Aydınlık da birere istişare yaparak ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Yapılan konuşmaların arkası sıra Dr. Ergun Özdemir, Hacı Miktat Camiinde nısfınnehar namazına müteakiben cenaze namazının peşi sıra Giresun Site mezarlığında toprağa verildi. – GİRESUN

Share: