Galibiyet Partisinden çekilme fail Soner Çam, Genel Başbuğ Ümit Özdağ’ı eleştirdi

Öğür içindeki aykırı görüşlerinden kontekst bazı arkadaşlarıyla bu arada Galebe Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ’ın azmettirdiği kişilerce darbedildiklerini öne sürerek partisinden incizap fail Soner Çam, Özdağ’a yönelik gâh iddialarda bulundu.

Çam, İstiklal Mahallesi Pörsümüş Bulvarı’nda matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, Yengi Partisi Kurucular Yerleşmiş ve Umumi İdare Oturmuş Toplantısı’nın 25 Eylül’üstelik Ankara’birlikte gerçekleştirildiğini anımsattı.

Kurucular müesses üyesi adına katıldığı bu toplantıda şahsına ve arkadaşlarına yönelik cüretkâr yapıldığını dile getiren Çam, “Özdağ aleyhine lüzumlu eksiksiz türel girişimleri başlatacağım.” dedi.

Fırka gönüllülerinin bağışlarının aynı bölümünün partiye ve partinin ihtiyaçlarına değil, kişilere ve kişilerin servetlerine aktarıldığını öne süren Çam, “Bahis Konusu linç girişimi bu vakıanın tarafımca ortaya çıkarılması, herhangi bir utangaç koca kadar üstüne gidilmesi, şahsımın ve bu milletin parasına erbap çıkma mücadelesinin sonucu gerçekleşmiştir.” ifadesini kullandı.

Ümit Özdağ’ı eleştiren Çam, şu iddialarda bulundu:

“Ayyıldız Hareketi sürecinde parti kurulması amacıyla benden beş altı kere para istedi. Bana mal çokluk yetkisi verdi. Ben bile kendisinin ferdî banka yerine parayı gönderdim. Ayrıca Eskişehir ilçelerinin tıpkı yıllık icar bedellerini önceden adına ödedim, masrafları bireysel adına karşıladım. Yengi Partisi Eskişehir ülke binasının icar ve mecmu masrafları tarafımca giderilmiştir. İlerleyen süreçte partide benim kabil birçok arkadaştan para aldığını öğrenince durumdan şüphelenip, tümen muhasebesinde verdiğim paraların karşılığını bulmaya çalıştım. Ayrımsız süre araştırmalarda bulunduktan sonradan bizlerden ve tanımadığımız birçok kişiden topladığı paraların öğür kayıtlarına girmediğine tanık oldum.”

Parti arka yönetiminde FETÖ’den yargılanan kişilerden müteşekkil bir divan olduğunu tez eden Çam, “Bizler Atatürk çizgisinde Türk milliyetçileri erk olacak diye gani niyetli duygularla gittik. Ne eyvah kim galiba tıpkı süreçten sonradan bunun böyle olmadığını gördük.” diyerek konuştu.

Soner Çam, Galibiyet Partisi Eskişehir İl Teşkilatında istifaların olduğunu söyledi.

Yengi Partisinden ricat eden Bursa Müessis İl Başkanı Halil İbrahim Okumuş ve Antalya Kurucu İl Başkanı Galip İlya bile Beklenti Özdağ’a müteveccih eleştirilerde bulundu.

Share: