Finlandiya, Rusya sınırına lif örülmüş çit çekmeye başladı

Finlandiya Cızık Muhafızlığı, cemaziyelevvel Finlandiya’nın Rusya ile olan sınırına tel örülmüş çit çekmeye başladıklarını duyurdu. Imatra çizi kapısında evvel başlayan çalışmanın uçman olacağı anlatım edildi.

Finlandiya Çizgi Muhafızlığı güzeşte yıl ülkenin Rusya ile olan şarki sınırına lif görülü barı çekilmesinin planlandığını duyurmuş ve çitin büyük bölümünün temel gözetimi için rüçhan benzeri alan olan güneydoğu sınırında düzlük alacağı rapor edilmişti. Yetkililer cemaziyelevvel yaptıkları açıklamada, Finlandiya-Rusya sınırında hat intikal noktaları ve önemli namına sınıflandırılan özge alanlara tel örülmüş çitin çekilmeye başlandığını duyurdu.

Tayyareci uygulamanın Pelkola kentindeki Imatra çizgi kapısından başlandığı, lif belik çitlerin yanına misil nesir edileceği ve yol ile barı arasına 10 metrelik rasat alanı yapılacağı kaydedildi. Şanlı alanlara ise tenvirat ve hoparlör yerleştirileceği belirtildi.Açıklamada şu ifadelere düz verildi;”Finlandiya Hat Muhafızları senkronik olarak, inşası 2023 ve 2025 yılları arasında gerçekleşecek olan genişlik önemli meram alanlar için tıpkı aplikasyon planı hazırlamaktadır. Bu uğur alanlar, çevreleriyle birlikte temel geçiş noktaları ve makro olarak sınıflandırılan değişik alanlardır. Sağlanan fon, tahminî 70 kilometrelik bire bir bariyer çitinin planlanması ve inşası amacıyla kullanılacaktır. Bunun 55 kilometresi Güneydoğu Finlandiya, yedi kilometresi Yıldız Karelia ve beş kilometresi üstelik Kainuu ve Lapland amacıyla planlanmıştır.”

Share: