Fethiye’den zelzele bölgesine 19 tır yardım gönderildi

Muğla’nın Fethiye ilçesinden yer sarsıntısı bölgesine kaza eliyle 19 tır insancasına arkalama malzemesi gönderildi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplamda 10 ilde iri yıkıma bozukluk olan 2 iri depremin peşi sıra Fethiye’den karayoluyla iş makinesinden özge arkalama malzemelerine kadar insancasına yardımlar deprem bölgesine ulaştırılıyor. İlk günden bu yana karayoluyla yardım malzemesi gönderen Fethiye Kaymakamlığı geçmiş akşam da gönderdiği yardım malzemeleri ile gelişigüzel 19 tır insancasına arkalama malzemesini yer sarsıntısı bölgesine ulaştırdı.

Fethiye Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Deneyimsizlik Spor Müdürlüğü Spor Salonu’nda toplanan battaniye, yatak – bedel, tıbbi materyal, besin, akarsu, hıfzıssıhha malzemeleri, ısıtıcı, kışlık üzeri kadar arkalama malzemeleri paketlenip tırlara yüklenip Fethiye Salı Pazarı Meydanı’nda bire bir araya gelindi. Fethiye’den çokça sayıda turizmci, hareket insanı Sivil topluluk kuruluşları ve vatandaşların yardım cem üstüne yavaş bindi verdiği görüldü. Fethiye genelinde değişik noktalardan mevrut yardımlar spor salonunda kontrolden geçirilip paketlenerek, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yer zinde ve acul şekilde ulaştırılabilmesi amacıyla tırlara yüklendi. Akşam Ezanı saatlerinde Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, İlçe Güven Müdürü Kayhan Dadaşoğlu, İlçe Güllabi Komutanı Mustafa Çiçek, İlçe Gençlik Spor Müdürü Harun Olmuş Alp, Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökleşmiş, Kızılay Genel Asamble Delegesi Muhittin Kayabaş ve başka yetkililer Salıpazarı meydanına gelerek tırları bereketli gezi dilekleriyle Gaziantep’e uğurladı.

“Boğazımız düğümleniyor”

Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman insani müzaheret malzemelerinin uğurlanması töreninde yaptığı açıklamada; “6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli büyük afat sonucunda ülkemiz yasa boğuldu. Bizde bunun acısını içimizde hissediyoruz. Boğazımız düğümleniyor amma Fethiye halkı bu konuda balaban aynı duyarlılık göstererek, tam depremzedelerimize müzaheret etmek namına 7-24 fiilen çok çok yardım topladılar. Takdire kadir aynı gayretle bugüne büyüklüğünde zarfında çul, gıda, battaniye ve buna eş ihtiyaçlar mevcut 19 tır malzeme gönderdik. Kaymakamlığımız koordinesinde sivil toplum kuruluşları, Kızılay ve AFAd ile gelişigüzel arkalama çalışmalarımız bitmeme ediyor. Fethiye halkımıza gösterdiği bu duyarlılık üzere teşekkür ediyorum” diye konuştu. – MUĞLA

Share: