Fatih Erbakan: Sayın Erdoğan, Bizde Raflar Dolu Amma Cüzdanlar Boş, Cüzdanlar

Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “KÖLE ve Avrupa’üstelik raflar yersiz. Biz dahi raflar mahmul” sözlerine karşılık verdi. Erbakan, “Sayın Erdoğan, bizde raflar dolu amma cüzdanlar gereksiz, cüzdanlar. Hava gücü olmadıktan sonraları raflar mahmul olsa ne olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Yurttaş, ‘Peynir alamıyorum’ diyerek önümüzü kesiyor” dedi.

Fatih Erbakan, evvel partisinin Kütahya ve Yalova memleket kongrelerinde konuştu. Baştan Refah Partisi’nden bugün yapılan açıklamaya bakarak Erbakan, YANLIŞSIZ Öğür iktidarının tutum politikasını eleştirdi ve şunları söyledi.

“ARTIK YURTTAŞ İÇİN PEYNİR, BENZIN, YEMIŞ GÖVERI AŞIRI OLDU”

“Sayın Erdoğan, bizde raflar meşbu amma cüzdanlar abes, cüzdanlar. Gurur gücü olmadıktan sonradan raflar meşgul olsa hangi olacak? Anadolu’yu karış karış geziyoruz. Vatandaş, balaban şehirlerin ortasında; Kayseri’da, Gaziantep’te ‘Peynir alamıyorum’ diye önümüzü kesiyor. Bire Bir ayrıksı yurttaş ise ‘Çocuğum kuruyemiş istedi alamıyorum. Hitit elhak unuttuk. Imdi tavuk bile şiddetli hale geldi’ diyor. Çıktı vatandaş amacıyla peynir, süt, kâr sebze lüks oldu. Vatandaş; domatesi, biberi alırken de hesap yapıyor. Raflar dolu olsa ne olacak? İktidarın beslediği getiri, ilkokul kesim imtiyazlı ana ortaklık, savurganlık ve sonuç adına Seviye Korumalı Tevdiat canavarları yüzünden milletin düştüğü uzanım bu. Almanak 550 milyar teklik bu canavarlara gidiyor. Haliyle emekliye, esnafa, köylüye, memura, EYT’liye, atanamayan öğretmene dünyalık kalmıyor.

“GELİN, BU YIL 25. BÜNYE YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIĞIMIZ D-8’İ İHYA EDELİM”

Sayın Erdoğan, kurtuluşu esasen hatalı yerde arıyor. 20 yıllık iktidarları boyunca, Türkiye’nin Avrupa Birliği kapısında hiçbir akıbet alamadan bekletilmesinden herhalde öğüt alınmamış olacak ki hala çözüm ahali kapılarında aranıyor. Türkiye, tıpkı yanlıştan apayrı ayrımsız yanlışa kapılmak mecburiyetinde mi? Biz ne diyoruz? Eş, bu sene 25. kuruluş sene dönümünü kutladığımız D-8’i ihya edelim. D-8, rahmetlik Erbakan Hoca’mız eliyle yeni benzeri dünyanın, adil tıpkı dünyanın kurulması üzere atık somut ve resmi ayrımsız adımdı. Dünyanın müdellel yer yağı rezervlerinin yüzde 12’sine, doğal gaz rezervlerinin yüzdelik 22’sine topluluk, acun deniz ticaretinin 2/3’ünün gerçekleştiği deniz ve boğazların kontrolü elinde olan sekiz ülkenin meydana getirdiği D-8 topluluğunun potansiyeli hükümet eliyle maatteessüf yeterince değerlendirilemedi. Eğer kâin erk yoluyla D-8’e müstelzim önem verilmiş olsaydı, bugün ne Türkiye hangi üstelik İslam alemi bu halde olurdu. Şayet bu potansiyel değerlendirilseydi Türkiye, bugün swap anlaşmalarının ve yıllık yüzdelik 8,65 dolar faiziyle alınacak dış borçların ve kredilerin peşinde yana yakıla koşmazdı. ESIR Başkanı Biden ile 20 dakikalık bir baş başa ülfet amacıyla kapılarda beklemezdik.

“AMERİKA ETRAFIMIZI ADETA BİR ÇEMBER GİBİ KUŞATIYOR”

Geçtiğimiz günlerde, neymiş müttefikimiz ÇAKER’nin Cenup Kıbrıs Anadolu Yönetimi’ne müteveccih cebe ambargosunu kaldırmasına kaba tepki göstermiş, Amerika’nın bu hamlesine eşit iktidara çağrıda bulunarak ‘Sen da git Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat’ demiştik. BENDE, Güney Kıbrıs’a ambargoyu kaldırdı, sonrasında kuma cidal tatbikatlarına başladı. Bu neyin hazırlığı? Dedeağaç’ta, burnumuzun dibinde adeta bir kargaşa konuşlandıran MEMLUK, Yunanistan’ın şimal ucundan güneyine kadar kaç parça esas konuşlandıran KÖLE, şimdi dahi Yunanistan ve Cenup Kıbrıs Küçük Asya Yönetimi’ne ilişik hususi kuvvetlerle cidal senaryoları üzerine eğitim bilimi tatbikatları gerçekleştirmeye başladı. Amerika, etrafımızı adeta bir çember gibi kuşatıyor. Tıpkısı taraftan birlikte Suriye’üstelik besleyip büyüttüğü terör örgütü PKK/PYD’ye birlikte taziye ziyaretlerinde bulunup maktul teröristlere ‘şehit’ diyor. Sayın ÇAKER Başkanı Biden hem suçlu hem dinamik; Amerika’daki BM Umumi Kurulu’na giden Sayın Erdoğan ile konuşma tenezzülünde bulunmuyor. Parçalanmamış bunlara eşit erk ne yapıyor? Sürekli şiddetli kınıyor. Onu ben de yapıyorum doğrusu. Kınamakla olur mu? Hükümet kendisine, nüfuz yerine sizin girişim atmanız geçişsiz, kadem. Ne etap atacak? Sen üstelik git, Amerika’nın Adana’daki İncirlik Üssü’nü kapat. İsrail’i İran’a karşı destek olmak için müesses Malatya Kürecik Içgüdü Üssü’nü kapat.”

Share: