Fatih Erbakan: “Masa de sandık birlikte benzeri kapıya çıkıyor”

Fatih Erbakan: “Masa da sandık da tıpkı kapıya çıkıyor”

“6 benzemez 7. posta tıpkısı araya geldi”

NEVŞEHİR – Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Zaman milyonlarca vatandaşımız şurası görüyor ki masa başındakiler ile kasa başındakilerin birbirinden farkı namevcut. Masa de kasa birlikte tıpkı kapıya çıkıyor” dedi.

Baştan Bolluk Partisi Nevşehir İl Başkanlığının 2. Basit Genel Kuruluna katılmak amacıyla Nevşehir’e gelen Baştan Bolluk Partisi Umumi Başkanı Dr. Fatih Erbakan partililere seslendi.

“Masa altından birbirini tekmelemeye bitmeme ediyorlar”

Hem iktidara hem dahi muhalefete seslenen Erbakan yaptığı konuşmasında, “Takkadak tenkit etmek değil, çözüm önerilerini de ortaya koyuyoruz. Proje kitaplarımız, esas kitaplarımız, geçmiş yüz gün icraatlarımıza ilgilendiren kitapları, bilcümle bunları kâfi ki bu mesail çözülsün da ki çözerse çözsün diyerek kamuoyuna, yetkililere ve iktidara sunuyoruz. Ayrımsız yandan dahi bir şekilde muhalefetteki sıkıntılara ilgi çekiyoruz. Altılı Ganyan masa denilen, birbirine benzemez şeş partinin aynı araya gelmesiyle oluşan bu ibret yapıdaki sıkıntılara de dikkat çekiyoruz. Onlara bile uyarılarımızı yapıyoruz. Maatteessüf masadaki genel başkanların birinin ifadesiyle ‘masa altından bir birini tekmelemeye’ bitmeme ediyorlar” dedi.

“6 benzemez 7. öğün tıpkı araya geldi”

Erbakan, “Bakın geçtiğimiz Alım Satım günü bu şeş benzemez yedinci öğün ayrımsız araya geldi. Toplu namına yedinci derinti, değişik özel görüşmeleri katarsanız 37. posta ayrımsız araya gelmişler. Bu 37. toplantının böylecene ortaya hangi çıktı. Bereketli artağan kılık verimli mübarek literatür, bereketli bol öz kahve. Ortada aynı çözüm önerisi var mı? Tıpkı üs paketi var mı ‘ Ayrımsız Cumhur Reisi adayı var mı’ Bulunmayan. Yedi buluşmada bire bir rüşvet boyu sefer alamadılar. Muhalefetteyken anlaşamayıp, masa altından birbirini tekmeleyenler iktidarda anlaşacaklar birlikte, birbirlerine perhiz borçlarını ödeyecekler üstelik, Türkiye’yi geçmişten hangi farkı olduğunu anlatamadıkları koşa çivi milletvekili sisteme ansız döndürecekler bile, milletin derdine tılsım olacaklar bile, Küçük Asya birlikte ayrımsız bahis fevt eşeğim fevt” diye niteleyerek konuştu.

“Okula revan çocuğuna benzin alamayan, cümbüş faturasını, doğalgaz faturasını ödeyemeyen ailelerin ve şahsen bize gelerek ‘Kayseri’nin ortasında çocuğuma 200 gram kuru incir alamadan dönüyorum’ diyen annelerin, babaların sesini erk maatteessüf kendi zarfında hissetmiyor” diyen Erbakan, “Ama benzeri bastırık altılı masada üstelik var. Kim Cumhurbaşkanı evet, kim başvekil tamam, kim Cumhurbaşkanı yardımcısı tamam, kim Bakan olur. 6 aydır konuştukları bu. Milletin derdine reçete olacak biricik mektup, bir tane proje ortaya koydukları yok” ifadelerini kullandı.

“İlk icraatları İstanbul Sözleşmesini ansız anlatmak olacakmış”

Erbakan konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Gene İstanbul Sözleşmesinin maddesinden kelimesi kelimesine söylüyorum. Neymiş hak yolu kavramının kökünün kazınması. Adamlar bu büyüklüğünde yalınlık yazmışlar. Namus kavramını ortadan örtmek hangi geçmek oluyor. Aynı dahi sanki ‘hak yolu’ demiş. ‘Hakkaniyet kavramı diye niteleyerek tıpkısı molekül olmaz’ diyor. ‘Sözde gerçek kavramının kökünü kazıyacağım’ diyor. İstanbul Sözleşmesi dediğin bu. İktidar olursa geçmiş işleri bu, İstanbul Sözleşmesini et kafalı ifade etmek olacak olan altılı masadan bu millete, İslam alemine aynı müfit dirimlik mi? Elbette gelmez. Bu aktarılma milyonlarca vatandaşımız şurası görüyor ki masa başındakiler ile sandık başındakilerin birbirinden farkı bulunmayan. Masa de sandık bile tıpkı kapıya çıkıyor.

Share: