Eskimemiş yılın önceki gününde Kapadokya’da görsel ziyafet

Yeni yılın önce gününde Kapadokya’üstelik görsel şölen

NEVŞEHİR – Nevşehir’de eskimemiş yılın önce gününde Kapadokya bölgesinde havalanan hamam gelgel balonları gökyüzünde görsel aynı şov sergiledi.

Tarihi ve kültürel dokusuyla yılda milyonlarca seyyar ağırlayan Kapadokya Bölgesi bu yılbaşında de doluluk oranı yüzde 100’ü buldu. Yeni yıla Kapadokya’da giren evcil ve yabancı turistler yılın önce güneşini ve Kapadokya’yı gökyüzünden strateji imkanı buldu. Olumlu hava koşullarında ve sabahın erken saatlerinde havalanan ısıdam gelgel balonları kestirmece 1 saat boyunca havada kalıyor. Peribacaları ve eşsiz vadilerin üzerinden süzülen balonlara binenlerde gökyüzünden güneşin doğuşunu seyretme fırsatı buluyor. Serencam 10 yıl içinde üçüncü yol yılın önce gününde havalandıklarını söyleyen ısıdam albeni balon pilotu Ahmet Başyiğit, “Kapadokya bölgesinde yılın evvel gününde akıbet on yılda bu üçüncü uçuşumuz. Bu nedenle şanslıyız. Zaman çekicilik haddinden fazla sunturlu. Rüzgar sakin, yemeden içmeden kar yağmadı. Kar yağmış olsaydı manzara çok henüz evire çevire olurdu. Kapadokya’nın güzelliklerini misafirlerimize gezdirmeye çalışıyoruz. Şu an havada yaklaşık 120 balon var” dedi.

Hindistan’dan Kapadokya gezisi amacıyla geldiklerini söyleyen Dıptı Kamath ve Prantık Mazumdar çifti, “Ailecek Kapadokya gezisini geldik. Burada eskimemiş yılı kutlulamak ve yılın önceki gününde balonla aşırılmak muhteşemdi. Kapadokya gökyüzünden çokça güzel görünüyor. Bu sayede ayrımsız hayalimizi elan gerçekleştirmiş olduk” şeklinde konuştular.

Share: