Eskimemiş yılın geçmiş meclis toplantısı gerçekleştirildi

Bilecik Belediyesi ev kocaoğlan sedir toplantısı, Bilecik Şehremaneti Başbuğ V. Melek Cıda Subaşı, başkanlığında yapıldı.

Şeyh Edebali Kültür ve Kurultay Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda 11 ruzname maddesi görüşülerek karara bağlandı.2023 yılında Şehremaneti meclisinin derinti günlerinin ve dinlence yapacağı ayın belirlendiği toplantıda teftiş komisyonu üyelerinin seçimi yapıldı. Buna bakarak Cumhuriyet Altını Ahali Partisi’nden Soner Veri, Nurten Bilecikligil, İYİ Parti’den Birsen Okatan, Milliyetçi Akım Partisi’nden Hamdi Katışıksız ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Gülcan Namal, komisyon üyeleri olarak belirlendi. Ünsiyet komisyonu ve kasaba komisyonlarının kurulması, unsur sayısı ile fariza süresinin belirlendiği toplantıda örgen seçimi yapıldı.

Bilecik Belediyesince 2023 yılında kullanılacak geçici hisse senedi pozisyonlarının belirlendiği toplantıda ayrıca Celal Memurları Kanunu’na bağımlı namına görev yapmakta olan polis müdürlüğü ve itfaiye aracı müdürlüğü personelinin 2023 yılı mahiye kabala emek ücretleri belirlendi.

Osmangazi mahallesine ATM noktası konulacak

Mülkiyeti Bilecik Belediyesine ilgili Osmangazi Mahallesi üzerinde meydan düz taşınmazın ATM alanı kendisine belirlenmesine değişmeyen verildi.

Toplantıda antrparantez şehremaneti başkanlığı ile ortak bakım projesi işbirliği talebinde kâin Türk Kadınlar Birliği Derneği İstanbul Ofis ile 3 sene devamlı kuma bakım projesi işbirliği protokolü yapılması ve tören düzeni açmak için şehremaneti başkan vekiline izin verilmesi konusunun görüşülerek karara bağlandı. – BİLECİK

Share: