ERMENİSTAN SALDIRILARINDA ŞEHİT OLAN AZERBAYCAN ASKERLERİ İÇİN İHSAN YEMEĞİ VERİLDİ

IĞDIR’üstelik dinç Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği eliyle Ermenistan saldırılarında martir olan askerler üzere ödül yemeği verildi.

Iğdır’bile canlı Azerbaycanlılar ile Iğdır Azerbaycan Evi Derneği marifetiyle Ermenistan ordusunun Kelbecer, Laçın ve Daşkesen bölgelerinde düzenlediği saldırılarda şehit olan Azerbaycan askeri için Hacı Hacer Yusuf Camii aşevinde kemirmek programı düzenlendi. Ahiret Yolculuğu edenler için sunulan, bölgede ‘dürü yemeği’ namına adlandırılan yemek programı, Iğdır Ehlibeyit Alimler Derneği Başkanı Zeki Tümay ve Cafer Yücal’ın Kur’an-ı Koçak okumasıyla başladı. Şüheda için duaların yapıldığı programda mütekellim Iğdır Azerbaycan Evi Topluluk Başkanı Başkumandan Ünsal, Ermeniler şen durmuyor. 44 dönem süren savaştan yenilgiyle çıktılar, ancak uslanmadılar. Rastgele fırsatta Azerbaycan topraklarına saldırıyorlar. Ateş Parçası Azerbaycan ordusu müstelzim cevabı veriyor. Son Ermeni saldırısında şehit olan askerler üzere Iğdır’birlikte ruhlu Azerbaycan vatandaşlarıyla ayrımsız araya gelerek imece usulü bağış yemeği verdik. Şehitlerimizin ruhu ferih olsun. Katkı sağlayan herkese teşekkürname ediyoruz. Seçkin ahit Türkiye adına Azerbaycan’ın yanındayız. Olmaya dahi bitmeme edeceğiz diye konuştu.

Iğdır’birlikte hareketli Azerbaycanlılar birlikte şehit olan askerler için rahmet dileyip, Azerbaycan ordusunun Ermenistan’a müstelzim dersi verdiğini ve savaşmaya hazır olduklarını söyledi.Share: