Emrihak eden bozuk Giresun mebus Ergun Özdemir akıbet yolcuğuna uğurlandı

Emrihak fail 19. ve 20. ahit Giresun Milletvekilli Ergun Özdemir (78), sonuç yolculuğuna uğurlandı.

Önceki bölüm Ordu’birlikte tedavi altında bulunduğu hususi hastanede yaşamını yitiren Özdemir üzere, Hacı Miktad Camii’nde merasim düzenlendi.

Törene Özdemir’in yakınları, Giresun Valisi Enver Adlı, AK Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı ve İstanbul Saylav Nurettin Canikli, DOĞRU Öğür Giresun Saylav Bedel Aydınlık, Giresun Şehremini Aytekin Şenlikoğlu, amme gelgel ve kuruluşlarının yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

Burada ayrımsız enformasyon özne Canikli, Ergun Özdemir’in yakınlarına başsağlığı dileğini iletti.

Canikli, Özdemir’in, Giresun’a mehabetli hizmetlerinin olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Ergun abimizi sonsuzluğa uğurluyoruz. Birçok yönü yöre plana çıkan, bayağı hayatiyetli, enerjik benzeri isimdi. Çok husus söylenebilir. Tıpkısı cesamet adamıydı. Giresun halkının namına verdiği yetkiyi takkadak Giresun’a ve Giresunlulara bakım amacıyla ortaya koydu. Onların sonuçlarını bile bugün görüyoruz. 25 sene sonradan halen Ergun abimizin Giresun’a yaptığı hizmetler tap canlı faal konuşuluyor. ‘Halka hizmet etmek, hakka hizmet etmek’ gibidir. Ergun abimiz tezyifkâr bu düsturu bildirme ferah şekilde husye geçirenlerden ayrımsız tanesiydi. Rabbim kendisinden razı olsun. Berceste bire bir seda bırakmasını bildi. Biz üstelik Giresun’a hizmet etme noktasında Ergun abimizden çokça öz öğrendik. Elimizden geldiği büyüklüğünde, tığ birlikte Ergun abimizi emsal alarak bire bir şeyler yapmaya çalıştık. O yönüyle Ergun abimiz hizmetlerde bize alemdar ergin benzeri büyüğümüzdü. Rabbim mekanını behişt eylesin.”

Özdemir’in naaşı, öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Yeni Mezarlıkta toprağa verildi.

Ergun Özdemir, Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı ve Başvekâlet Müşavirliği görevlerinde üstelik bulunmuştu.

Share: